Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • adresavlad

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti!
Proaspat posesor al unui Vectra din 2001, nu reusesc sa ma dumiresc daca are sau nu computer de bord. Dupa cum puteti vedea in imagini, are butoanele aferente pe maneta care actioneaza stergatoarele dar care nu modifica nimic atunci cand le apas, dar cineva mi-a spus ca daca ecranul este impartit in doua, nu are computer de bord. Eu nu am mai avut Opel pana acum motiv pentru care apelez la voi pentru lamuriri, multumindu-va anticipat pentru ajutor! Trebuie sa mai precizez ca masina cu motor de 1.6 are instalatie de gaz si ca mai are montati senzori de parcare cu afisaj pus pe bord care de asemenea nu functioneaza. Nu stiu daca are vreo influenta sau nu... Luni, 14 octombrie eu voi fi in Bucuresti, asa ca daca este vreun doctor in Opel care stie sa ma ajute rog sa-mi lase si mie un telefon de contact pentru o programare.
O zi linistita tuturor!

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Display TID fara functiile de computer de bord, maneta cu comenzi de BC luata de pe opel omega.
In consecinta, pentru a avea computer de bord ai nevoie de un display tip MID programat pt motorul tau si montaj(fire trase ...).
  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Tind sa cred ca maneta de stergatoare este una de opel omega , pentru ca pe vectra B nu am vazut temporizare la stergatoare. Iar computer de bord nu ai ,pentru ca nu iti arata consumul instant ,consum mediu si alte minunatii ce mai arata un CB.

Numai bine si sa te bucuri de masina .
  • zangor

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998 X16 SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu ai computer de bord.Tu ai TID daca aveai MID aveai si computer de bord
  • george_torro

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Este pusa maneta de omega pt a avea temporizare reglabila la stergatoare,si a gasit cu butoane pt BC.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR