Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!Am o intrebare.Cat de rau ma poate baga in consum o toba de esapament? ma refer ca eu nu am racordul flexibil cred ca asa se numeste ca eu nu am ultimul segment.Se aude bine..etc dar nu imi ajunge 4 litri 6 km...cum vine asta?nu merg racer maxim 100 rar si aia
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
racordul flexibil este cel care leaga teava de esapament inaintea catalizatorului din cate stiu eu...
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
daca vorbim doar de toba finala, raspunsul este: problema nu este de la toba finala! daca iti ia 4 litri de benzina in 6km in nici un caz nu e de la toba finala, crede-ma! Nici de la toba intermediara+finala. Din proprie experienta. Nu sunt diferente mari la consum din cauza lor, doar zgomotul si vibratiile in intreaga masina de la lipsa lor.
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Poi si de la ce poate fi? Cred ca poate fi de la :Injectoare zic eu .unde este fluxul prea mare de benzina,Ori bujiile arse Sau (negre) cum vreti sa le spuneti,Finala am sudat astazi o bucata de teava...se potriveste perfect nu este zgomotul mare..Egr-ul lucreaza..Clapeta de acceleratie este curata.stiu asta ca am curatat-o eu .alte motive nu stiu inca caut.raspunsuri
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR