Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • ovidiu2013

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2000 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Buna,
sunt nou pe acest forum, dar am citit tutorialele despre demontarea butucului care mau ajutat foarte mult.
Problema mea este ca pe langa butuc trebuie sa inlocuiesc si contactul electric deoarece sau rupt urechiusele de plastic.
Am cumparat contactul nou dar nu reusesc sal demontez pe cel vechi. Daca ma poate ajuta cineva sa-mi explice cum sa-l demontez.
Va multumesc anticipat.
Am cautat in forum dar nu am gasit
  • xgender8k

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2012

  • Mesaj Privat
nu e nimic special de facut, scoti contactul vechi si il pui pe cel nou, el in sine este o mufa.
ca sa il dai jos de pe coloana al volan trebuie sa apesi cu degetele pe 2 clipsuri laterale ale contactului electronic si sa tragi de el inspre portiera, s-ar putea sa ai nevoie de putina forta si la apasarea clipsurilor si la trasul de el, cu ele apasate bineinteles.

cu aceiasi problema ma confrunt si eu. mie mi s-a rupt varful al stiutul din butuc care intra in contactul electronic si trebuie sa cumpar alt butuc. in tutorialul lui bampi de demontare pe la mijlocul sirului de pagini (pag 13-15) nu mai stiu exact este vorbit si despre el cu poze
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR