Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • lorenzo1975

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Italia
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Va salut! Posed un Opel Vectra din 1997,110.000 km,model CD,cumparat cu nici o luna inainte ....avand montat un casetofon de serie Philips Car 400....acuma intrebarea mea este:
-am cumparat dupa Ebay un VDO CDR 500,care se spune ca este compatibil cu toate modelele Opel-inclusiv cu comenzile de pe volan,trip,etc!
ESTE SAU NU COMPATIBIL cu modelul meu de masina?
Am niste indoieli ptr ca pe cardul pe care am codul casetofonului mai am 2 coduri:
-codul motorului;
-codul de siguranta;
care efectiv nu stiu la ce folosesc....si daca folosesc ptr deblocarea/blocarea motorului-dupa ce montez noul Cd player mai functioneaza?
Va multumesc anticipat ptr raspunsurile voastre.....eventual luminati-ma si pe mine la ce folosesc celelalte 2 coduri si cum se folosesc!
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Se scoate casetofonul si in locul lui montezi cdplayerul. Daca cd-playerul nu este codat sau ai radio code de la el merge fara probleme.
legat de carpass-ul masini(cardul cu coduri):
-codul motorului(security code) ramane sa il folosesti pentru immo si alte programari.
-radio code va fi cel de la cdplayer(daca il ai)
  • lorenzo1975

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Italia
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2013

  • Mesaj Privat
multumesc mult ptr raspuns.....DA,este codat cd-player-ul ,dar a spus ca imi trimite si codul..
Oricum,diseara cand o ajunge incerc sa-l montez si daca intampin vreo problema va tin la curent...Multumesc mult!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR