Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca am putut fi de folos.o seara buna !
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Si totusi nu merge ! Adica aseara m-am tot jucat cu cheia prin casa si licarea ledul constincios. Dimineata s-a deschis masina instant. Cand am iesit de la serv , la fel, s-a deschis frumos, din prima. Am facut o oprire pe drum si ..... la revedere , iar am inceput sa framant cheia.
Clar, e ceva legat de contactul acela al deschiderii si parca are legatura si cu frigul. Am studiat acel butonas si m-am gandit sa-l desfac ca am vazut ca are 2 v-uri mici culcate intr-un locas de-o parte si de alta dar m-am gandit ca la re-ansamblare acele v-uri nu vor mai sta la locul lor odata ce le-am cracanat.
Nu stiu .... o las asa ....... deja m-am saturat sa desfac cheia zilnic. Ma gandesc ca intr-o zi nu va mai merge deloc si atunci am sa pot arata unui meserias ca are o problema.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Intre timp m-am prins de figura. Pentru inchiderea masinii e suficient o apasare scurta pe buton si functioneaza instant. Pentru deschidere trebuie sa tin apasat 3 secunde. Nu stiu de ce reactioneaza cu intarziere dar asa functioneaza si functioneaza bine.
Mi-a trebuit ceva timp sa-mi dau seama pentru ca eu tot apasam scurt ca si pentru inchidere asteptandu-ma sa fie la fel si pt deschidere insa asa functioneaza cand are ea chef.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR