Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,cine poate sa imi faca si mie niste poze la mufa aia care uneste electrica motorului cu electrica masinii cea care vine langa ecu si langa releul de la pompa de benzina ? eu am taiat mufa si nu mai stiu cum vin firele,stiu ca un fir vine masa pe caroserie sau pe Ecu dar nu mai tin minte...cine poate sa-mi faca si mie niste poze? Ecu se afla jos in dreapta sub torpedo.
si ca tot vorbim de electrica : am toate sigurantele in regula,bune toate,nu-mi merg luminile din interior cand deschis usa,nu-mi merge lumina din borddar martorii se aprind,iar pozitia imi merge doar pe partea stanga,pe dreapta nu merge nici in fata nici in spate,am schimbat becurile intre ele,am pus cele de pe dreapta pe stanga si merg,deci nu am curent pe dreapta,dar numai pe pozitie,farul din dreapta merge si faza lunga si faza scurta,doar pozitia nu merge,iar pe spate chiar daca aprind farul pe faza scurta sau lunga tot nu merge pozitia Smile
Mentionez ca sigurantele sunt bune toate nu e nimic ars Smile
inca ceva ciudat : avariile sunt pe aceeasi siguranta cu luminile din interior,avariile merge dar lumina nu merge,ciudat,nu?!
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
MDL.Ciudat stiu .Eu am aproape aceasi problema ca si tine.Cu contactul pus daca apas frana se ilumineaza numarul de inmatriculare,si se aprind luminile din interior,Smile).Cel mai bine sa chemi un mecanic-electrician.Eu cu lampa de control nu am facut prea multe...Este posibil sa ai intrerupt pe undeva.Fa'ti timp si urmareste-le toate.Altceva nu am ce sa spun.Bafta.Imi pare rau daca nu este raspunsul care il cautai.
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
multumesc oricum de raspuns,sper ca si tu sa-ti rezolvi problema,vezi ca ai un senzor electric sau ceva la pedala mi se pare,comutator pedala frana mi se pare ca se cheama,schimba ala si vezi pe la stopuri sa nu ai mufe oxidate!
o poza acolo la ECU mi-ar fi de mare ajutor,ti-as ramane dator pe viata daca ai desface jos acolo la stalpul din dreapta ca sa-mi faci si mie o poza sa vad cum vin firele..
o sa o duc la un electrician sa-mi verifice pe acolo care-i treaba cu pozitia si cu celelalte..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR