Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • claudiu95ro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut am si eu o problema am citit celelalte posturi si am facut tot ce scrie dar am o problema dupa ce sincronizez telecomanda(originala) cu masina functioneaza 2-3 zile dar doar pe deschidere de inchis nu se inchide numai cand are ea chef ...plus ca usa dreapta fata nu se inchide doar se deschide...si cea de pe stanga spate nu se deschide dar se inchide.... pareri ?
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ce chestii ai pe langa masina/chei. Am inteles ca diverse campuri magnetice desincronizeaza cheia (magneti, difuzoare mare, etc).


Pentru inchidere/deschidere poti sa vezi si daca nu a obosit meecanismul, incearca sa ungi 'capatul' de yala, poate ai ceva electric intrerupt. Eu am avut rupte firele ce merg din stalp in usa si nu se inchidea usa spate. La inceput nu s-a mai auzit boxa, dupa cateva zile a cedat tot. Problema la mine erau firele care au sarit de la loc si s-au taiat.
  • george_torro

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Incearca sa schimbi bateria la telecomanda.La fel am patit si eu cu firele, le-am gasit rupte la iesirea din praguri.
  • claudiu95ro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2013

  • Mesaj Privat
cu baterie noua face asa ..maine am sa desfac sa verific firele si mufele din unitatea centrala poate are vreo legatura...de deschis se deschide tot timpu dar de inchis doar cand are ea chef...
Skip ads

  • george_torro

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Poate este vreo mufa care nu este bagata bine s-au vreun fir la unitatea centrala.
  • claudiu95ro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema cu inchiderea usilor erau destranse niste suruburi la mecanism si tija aceea mergea in gol problema cum telecomanda ramane tot asa se inchide doar cand vrea ..am inteles ca ceva releu de pe placa de la inchidere sa fie problema ... in concluzie cred voi cumpara o inchidere cu telecomanda noua
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR