Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • vali_stil

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor colegilor de pe acest site.Intr-o zi m-am gandit sa imi demontez stopurile de pe spate la astra mea caravan pentru a le curata,deoarece erau murdare prin interior cu un fel de negreala.Am facut un tutorial din poze pentru cei care doresc sa faca acelasi lucru,sau au probleme cu vreun bec ars si nu se pricep sa il scoata.Operatiunea de demontare nu este prea complicata.Mai mult a durat curatarea prin interior a stopurilor.Ca si unelte la demontare nu este nevoie de nimic,eventual o surubelnita dreapta pentru desfacerea clemelor...dar acestea se desfac foarte usor cu mana.Modul de demontare este la fel pe ambele parti (stanga-dreapta).Sper sa fie de folos tutorialul.Sarbatori fericite tuturor!
  • mihaila

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008 1.9 crdti 120 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut ,ai idee cum se schimba becul de frana la Astra h 1,9 cdti din 2008 hatchback ? acel tutorial care l-ai postat nu functioneaza.Multumesc !
  • vali_stil

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut,eu am facut tutorialul doar pentru modelul pe care il detin.Pentru alte modele nu iti pot spune cum sa faci.Eu nu sunt mecanic,ceea ce am postat e doar informativ,pentru ca si eu la randul meu am studiat pe forumuri si pe site-uri cum se face.
Sigur vei gasi rezolvare la problema ta cautand pe forumuri,sau pe site-uri de specialitate.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR