Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
problema mea acum dupa multe altele e ca desi am reparat telecomanda si am incercat sincronizarea cu masina nu vrea sa mearga. am chemat din nou electricianul si a pus tester-ul pe ea. a folosit op-com, auto...ceva si inca un program in speranta ca merge mai bine asa. programul vede telecomanda cand trimite comanda de inchis-deschis, din program se poate inchide si deschide masina dar nu am reusit sub nici o forma sincronizarea. aveti vreo ideie cum as putea rezolva?
multumesc
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Conditia de baza pentru a se putea realiza sincronizarea este ca modulul de inchidere centralizata sa vada ca s-a pus contactul. Trebuie urmarit in lista de masuratori vizualizata cu opcom daca ignition apare cu status ON. In caz ca nu, ai lipsa semnalul W. Poate fi o siguranta sau altceva(contact, instalatie, etc.)
  • gutavirgilmarius

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
La cheia mea ,s-a desprins in 2 parti suportul ce tine bateria,de mecanismul electronic.
La-am fixat la loc,trebuie lipit cu pistolul de lipit,dar nu stiu ce sa lipesc,mai bine zis,lipesc pe spatele mecanismului sau prin fata?
Am fost la mol,la Giurgiu,la unul care repara,mi-a luat 15 lei,acasa s-a desprins diu nou.Am mers,a treia zi,mi-a zis ca ma costa alti 15 lei.Daca mai merg,inca o data,mai bine cumpar alta.
Va rog,daca cineva stie,cum lipesc,mecanismul?
Am incercat sincronizarea si nu merge.
Multumesc!
SARBATORI FERICITE!
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Eu aveam aceasi problema,am lipit si degeaba tot nu mergea,intr-un final din greseala,am miscat de partea electrica a contactului cand am dat masca volanului jos,si ce sa vezi,a mers,si de atunci nu mai am probleme,aceasta se deplasase putin din suport din clemele de prindere
Skip ads

  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
oare conteaza mult daca e schimbat contactul? la masina mea e schimbat contactul de catre fostul propietar.
  • gutavirgilmarius

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Am rezolvat problema.Mai mult ,acum am ambele chei functionabile. Fratele meu se pricepe la electronica,a lipit piciorusele de la placa telecomandei.A facut o mica rectificare,a dat o gaura prin spatele placii-incazind cu pistolul de lipit,prin spate,a prelungit piciorusele cu o lita suptire,a mers.Un piciorus se putea lipi pe loc,celalalt,cum am explicat,prin spate.
Multumescpentru sfaturile colegilor.
Acum ,in prag de AN NOU,urez SANATATE,NOROC si drumuri lungi fara reparatii la toti opelistii din lume.
LA MULTI ANI!
  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
iti multumesc pentru raspuns, telecomanda mea e reparata la fel. masina primeste semnal de la telecomanda, asa reiese in program dar nu se reuseste sincronizarea. un an nou fericit tuturor fara reparatii Very Happy
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sterge telecomanda de pe masina si programeaz o iar.https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=80544.vezi aici.spor la treaba.
  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
mersi mult, o sa incerc si revin
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR