Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
ca sa scurtam romanul asta despre cadou si saltea, ca oricum este cam tarziu: daca stii ca nu e suparacioasa atunci ia-i salteaua si un trandafir sau o planta de genu'. daca stii ca e suparacioasa ca ba i se pare ca nu o bagi in seama, ba ca nustiuce ba ca nustiucum ia-i un trandafir sau o planta din asta si un fond de ten sau ce rujuri mai folosesc femeile. si ai scapat.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
kinderasule, ia-i niste cosmeticale. Baga ochiu -prin baie, vezi ce marci foloseste, si te du la o farmacie mai rasarita, cere sfaturi.

bh-ule, sigur e aifon, samsungu' nu e CHIAR atat de scump. Grija ca daca intra fata la liceu, te vad cum meri la dirigu' cu sapca'n mana sa o lase corijenta...
Cum naiba sa ii iei unui copchil telefon care costa cat 5 salarii minime pe economie? Esti nebun? Invat-o rau... Ia-i un telefon cu butoane, si daca vrea upgrade la de ala cu televizor... sa puna mana sa munceste nitel...

raul, termina cu prostiile cu salteaua. Mai bine te faci ca ai uitat ca e craciunul, scapi mai ieftin.
Ca sa iti treaca cu vederea o magarie de genul asta, ar trebui sa fi FOARTE bun la pat. Si cumva ma indoiesc ca esti amantul minune, darul dat de Dumnezeu femeilor pe pamant si alte alea...
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
JE ai dreptate, dar (tot timpul este un dar)
Cam stiu eu ce are in baie(ma rog sper sa stiu) daca greseac fondul de ten si iau prea deschis sau prea inchis? Doar chiar de iau la fel tot nu e bun, gasesc ele un motiv. Si asa va fi mereu!
Partea mai frumoasa e impacarea.

Ps chiar legat de @bh mergeam la sc dupa fratemiu ca eram prin zona. Imi era rusine aa scot minigalaxy 1 din buzunar pe langa copii aia de clasa 4 5 ... La o clasa cred ca se aduna peste 20 copii cu telefoane atunci care mai de are s3,4 htc si altele si toate luate. aa chiar si tablete ... Si la note nu mai spun .. 2 in teze garla .. Eu Einstein luam de la 6 in sus
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Apoi @kinderasu , nu stiu ...probabil ca e cum spui tu .....,,aifon,, d-ala...... Am mai intrebat si eu pe unul si pe altul si cica mai merge varianta abonament de nu stiu citi euro (9 ?) si ca asa pica aproape la juma' de pret. Cu ce se mai uzeaza el moral pana atunci .....hai ca o fi cumva ( daca nu-i pune dracu' pe astia sa scoata ceva model nou pana atunci , ca s-a terminat jmecheria) . Probabil voi ramane eu cu abonamentul. Duc munca de lamurire cu ea pentru ca mie mi se pare absurda grandomania asta a generatiei Coca-Cola de a avea nu stiu ce tehnica total inutila in timp ce o carte nu e deschisa decat cu priviri incruntate. Dar poate sint eu depasit. Si cind ii vad colegele de clasa cu tot felul de tablete, ,,aifoane,, , aipoade,, ( sincer , nu le pot deosebi) ce naiba sa mai zic ? Singura mangaiere este ca macar invata bine. Deocamdata.

Faza cu ,,fiecare la casa lui,, am mai experimentat-o si eu ....decat sa o strang de gat , mai bine asa ! Mereu spun ca ,,femeile au talentul nativ de a scoate tot ce-i mai rau si din cel mai bland barbat,,.
La inceput ma ofticam rau ...... reveneam a 2/3-a zi spasit, cu capul intre buci, si cu voce soptita si gatuita murmuram ceva legat de regrete. Intre timp m-am curvit si nu mai dau nici un semn de viata si dupa 2 zile e la mine la usa. In ultima perioada ne-am mai linsistit ca deja anticipam ce va urma si pacat de minutele incluse si deranj. Eventual nu vorbim o zi , nu mai mult , ca nu rezist io !

Nu stiu daca mai e de actualitate faza cu salteaua ..... eu zic ca merge orice , chiar si salteaua .... pentru ele e important sa faci dovada ca te-a preocupat si ca te-ai agitat cu ceva ce are legatura cu ea ( casa, persoana ei, bucataria , orice).

@Je - ...ce sa spun ca fiica-mea de la cei 14 ani de acum , mi-a adus deja la cunostinta ce masina vrea la 18 cind isi ia carnetul. Golf 7. M-am dus la baie si m-am uitat la mine cu mila dupa care i-am spus ....,,las' fata tatii ca va fi foarte bun si un Logan SH. Daca va fi si ala !
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,489
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Citesc pe aici si ma gandesc : Voi aveti cate o punga de paie? Sau cu ce le suflati aerele astea cu aifoane si golfane?
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Ti se pare ca sint aere ? Pentru mine chiar e o problema faza cu ,,aifonul,, ! Ai copii Corsa ?
Ce faci cind iti vine acasa fetitza si-ti spune ca intelege ca nu este de unde si ca nici nu se justifica DAR , (si-mi repeta.... DAR )- toata clasa are nu stiu ce ? Si copil fiind ea nu mai vede altceva decat lucrul ala ? Si-ti umple capu' toata ziua cu prostia aia oricat te-ai stradui tu ca parinte sa-i explici varianta economica a bugetului , mai ales in plina iarna cind vorbim de intretinere si sarbatori.
Sigur, ar fi simplu sa i-o tai din scurt si sa fac pe parintele rigid si prostalau dar trebuie sa inteleg si eu ca vremurile s-au schimbat. Si pe bune , fetitza chiar merita si asta nu pe considerentul ca e fata lui tata, ci chiar invata si e ascultatoare.
Evident, jmecheria cu telefonul ala va tine 2 saptamanai probabil dupa care va realiza ( la faza asta sau la urmatoarele) diferentele intre necesitati si ,,trend,,.
In alta ordine de idei , e absurd sa tin 2 masini la casa din care niciuna nu produce nimic si nici n-avem drumuri spectaculoase de facut ( serviciul meu e la 1 km de casa) , sa fac tuning-uri si alte mofturi de ,,baiat mare,, si la fata sa i-o tai din scurt ca ,,nu se poate,, Sint care procedeaza asa , treaba lor, si apoi cind le fuge odrasla de acasa se intreaba unde au gresit. Si nu neaparat ca au gresit ca nu si-au umplut pruncii cu tot felul de prostii costisitoare , ci pentru faptul ca n-au reusit sa depaseasca o anumita bariera pentru a putea INTELEGE ce framantari, ganduri si ,,probleme,, are copilul lor.
Evident, ca nici fiica-mea nu va scapa usor din obtinera telefonului aluia ..... dar toate la timpul lor. Voi face un efort si am sa i-l cumpar dar odata cu el va primi si o lectie de viata ..... faptul ca e o diferenta intre necesitate si impuls.

PS - legat de ,,golfane,, ... ti-as sugera Corsa sa citesti cu atentie postarea , nu pe diagonala. Si as mai face citeva adaugiri:
- sint multe necunoscute si variabile in cei 4-5 ani cit ar mai fi pana si-ar lua fiica-mea carnet deci orice discutie serioasa e scoasa din calcul.
- orice copil sau tinerel viseaza cai verzi pe pereti
- la o adica nu as fi atat de imbecil sa-i pun sub fund copilului incepator in ale sofatului, un bolid cu care sa ucida oameni sau sa se ucida pe ea.
- si de altfel eu incerc acum sa fac adaugiri la lipsa minimului tau efort de a citi postarea cu atentie unde am expus ca fapt divers visele unei copile- nu-mi permit un Golf 7 nici ca achizitie si nici ca intretinere si probabil va fi la fel si peste 4 ani.
Plus mentiunea ca personal nu-mi plac Golf-urile si m-am orientat spre Opel.


Ultima modificare facuta de 13nicu la Mar 24 Dec, 2013 11:31 am
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
kinderasu a scris:JE ai dreptate, dar (tot timpul este un dar)
Cam stiu eu ce are in baie(ma rog sper sa stiu) daca greseac fondul de ten si iau prea deschis sau prea inchis? Doar chiar de iau la fel tot nu e bun, gasesc ele un motiv. Si asa va fi mereu!

Partea mai frumoasa e impacarea.[...]

Cred ca ai vrut sa spui ca partea mai frumoasa e szex-ul de impacare ? ca asta DA, e partea frumoasa. Cu atât ramâi daca ea e Sefu' in casa. Smile Chestia asta cu fiecare la casa lui, hmmm...am trecut si eu prin asa ceva, am dus-o inapoi la tata socru' iar apoi m-am luptat cateva luni sa o aduc inapoi... am ajuns si pe la psiholog si ACOLO am aflat reteta fericirii in cuplu:
'Zii ca ele. Lasa impresia ca ele conduc, dar ai grija ca deciziile importante întotdeauna sa le iei tu'. He he... ca si fapt divers, psihologul era o femeie de 50ani, deci trageti voi concluzia. Aaaa...DA si intotdeauna sa impart eu banii si sa o fac corect, iar eu de-atunci respect ambele sfaturi primite si totul merge perfect.

Cu cadourile... eu am luat ceva de care ne bucuram amândoi, iar cu fiica-mea n-am scapat de gadget-uri, am luat o tableta Nexus la Vinerea neagra de pe eMag, ca copiii astia de clasele I-IV discuta in clasa si majoritatea viseaza la o tableta. Azi-noapte nu putea dormi de emotie, ca oare cum arata tableta lu' Moshu', e asa cum si-a dorit ea, cu incarcator si husa, e mini si neagra, si ... ?

In ceea ce priveste salteaua-cadou a colegului, cea care este in discutie, mai in gluma/mai in serios eu unul cred ca merge la pachet cu un iepuras bunny. Smile. Te ajuta el daca nu stii sa marchezi din orice pozitie.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,489
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu am intentionat sa ofensez! Observ ca s-a intamplat. Nu am copii. Am nepoti/nepoate, dar si daca nu as avea observ in jurul meu situatii nenumarate si majoritatea au ca scuza pentru aceste "paie de aere" "Incerc sa fiu un parinte MODERN!"
Stiu ca am ofensat odata in plus, dar am atacat un principiu NU o persoana nadajduiesc sa fiu iertat!
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca-i mai ,,jucausa,, Very Happy i-ai cucoanei o saltea cu toata inima .te va rasplati ,fii fara grija .
lu a mea i-am comandat o rogojina ca adoarme instant si nu mai pup niica toata sara.

vizavi de ,,S,, si ,,5,, sunteti in eroare totala.inclusiv Padre
Domsoara isi dorea un Audi S5 si nicidecum tilifon Very Happy
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
@Corsa ........ eu am inteles ce ai vrut sa zici ....... stai linistit , nu-i cu suparare. Nu stiu , evident, fiecare isi vede odrasla ca ,,cea mai ,, si e firesc sa fie asa. Nu ma vreau un parinte modern ci doar unul ceva mai deschis la minte. Eu si multi ca mine (generatia '70) am fost crescuti dupa alte valori si principii care evident trebuiesc ,,updatate,, cumva la zi. Cum ? Nu spune nimeni ......aici depinde de fiecare cum il duce mintea.
Sa ai parte @Corsa cand va fi vremea de prunci multi, multi, multi ! Si toti sa vrea ,,aifoane,, ! Very Happy
Si evident ,,Sarbatori Fericite !,,

@Vik ..... nu ma omori si tu ......... ! Shocked

On-topic - eu zic sa revenim la ....saltelele noastre. In final n-am inteles, a cumparat @Raul salteaua ?
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mie de mos mi-a luat nievasta ceva termostat smecher de centrala, cu unde radio, iar eu i-am luat perdele si si un aragaz mai smecher (plita aia pe inductie nu imi placea deoarece am eu niste baiuri mai delicate la cerebel...). Le-am montat, am stat pana la 11 noaptea sa le aranjez cu instalatorul pe acolo si e totul ok. Oare se prinde nievasta ca trebuie sa si gateasca la aragazu' ala? Laughing
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu as reduce discutia asta la ceva foarte cunoscut:

,,Fiecare dupa buget, coane Fanica!,,

PS: Stiu ca sunt si unii care se dau in ,,stamba,, dar e treaba lor!

CRACIUN FERICIT TUTUROR!
Skip ads

  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
...oooooooooo , hai @nelutzu ....... cine ti s-a parut ca ,,s-a dat in stamba,, ?

@florinianc ... preventiv , as zice sa lasi scris ceva pe aragazu' ala .... nu stiu ....... ,, se recomanda utilizare de catre personal feminin si cit mai des posibil ,,
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Hai ca-l facem ,,off topic,, de tot, dar totusi...............


Stiti de ce toate electrocasnicele au culoarea alba?

R: Ca sa se asorteze cu rochia de mireasa!

PS: Rog doamnele sa ma scuze!
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Ce off-topic sa-l mai facem ca nu mai stim nimic de Raul si de salteaua programata. O fi pe la hiper-marketuri nehotarandu-se de care sa ia.
Adevarul e ca pana n-am fost in situatia sa cumpar , habar n-aveam ca exista atatea modele, dimensiuni si preturi la ele. .... si cu fata de vara si de iarna ....si contra acarienilor ... si cu sau fara memorie ..... si cu 2 bilioane de straturi sau doar cu 1 milion de straturi ...si cu arcuri , cu corzi, cu spuma, cu ..., cu .... , cu .....
In final cumparata , alta belea .....ca avem masina care va asigura transportul insa doar peste 2 zile ,, ca sa se umple masina ca e mare ,,. Am sunat dupa un vecin si a venit cu Astra lui ( mi-am adus aminte ca are bari ornamentale deasupra ) si hai cu salteaua acasa cu 30hm/h sa nu o ia vantul. Urcatul la 4 a fost o distractie separata .
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@bh13ncu
Dupa asa o aventura cu salteaua, eu cred ca trebuia inaugurata 'imediat' si udata cu ceva sampanie, dupa. Smile

Stati linistiti ca revine omu' pe topic si aflam cu totii ce i-a luat pâna la urma (sau daca a ajuns doar salteaua). Eu unul sunt curios.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
....nooooooooooo ! Ca doar stim ! ....... 'geaba faci un lucru bun, daca nu vrea EA sa recunoasca ca e o schimbare in bine , si, mai ales, daca ai facut de capu' tau fara aprobarile necesare, de unde inaugurari si taieri de panglica ?
Inainte sa adorm resemnat si obosit am auzit in linistea camerei .....,,hmmmm, imi lipseste dunga aia !,, Shocked
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Saltea... cand am luat-o m-am chinuit sa o urc si eu, si asta doar pana la et2... era grea ca naiba. Pana m-am prins ca era cu fata de vara/iarna am cam transpirat pe ea de aproape ca imi doream sa nu o fi luat. Noroc cu nievasta ca a tras fermoarul de pe ea si a remediat problema.
bh13ncu- nu e nevoie sa las nici un bilet. Am o nievasta care are grija bine de mine. Normal ca sa fie toti scapati de gatit ar trebui sa scrie pe manualul de instructiuni ceea ce ai zis tu Very Happy
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Deja m-am scos ! Pentru ca am avut inconstienta sa fac mici comentarii legate de meniu , deja am fost desemnat bucatar-sef pentru meniul de Craciun 2014 !
La talentul meu culinar, deja sint in criza de timp !

...si o poza foooooaaaaaarte sugestiva daca tot mi-a ramas o emblema ....
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Citesc si ma minunez.
Bine ca nu am prunc inca.
Eu m-am rezolat desi is in certuri cu dansa ma duc cand so deschide hipermarketurile sa-si cumpere ce naib vre dansa si tot suparat raman pe ea.
Anu trecut am luat eu saltea si ... Mare regret ... Mai bine dorm in masina!
@ahappyuser .. ce secs ... Ar vre dansa. Nu pupa nimic. !
@on topic colegu cu salteaua ce rezolvasi?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR