Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • raul-constantin

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Ce cadou le luati de Mos sotiilor/iubitelor? Daca iau o saltea, ca tot vorbim s-o schimbam de ceva timp, aia veche are denivelari, sunt nesimtit? Adica, pana la urma... vrea si ea s-o schimbam, dar nu stiu daca se asteapta sa fac asta de Craciun Smile)) Si doar ca o foloseste, se bucura de somn bun, nu?
Skip ads

  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Salteaua chiar daca venea Craciunul sau nu inteleg ca tot o cumparati in viitorul apropiat..Asa ca nu cred ca va fi incantata ca ai gasit o modalitate sa nu ii cumperi cadou de Craciun . Macar acolo ceva simbolic. Smile) Cumpara si salteaua si ceva acolo pentru ea. sa fie bucuria mai mare Smile)
  • zcatalin

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
raul-constantin a scris:Salut!
Ce cadou le luati de Mos sotiilor/iubitelor?


I-am luat cam ce am auzit-o pe ea ca ar vrea, respectiv o perie rotativa si o pereche de manusi mai deosebita..

raul-constantin a scris:Daca iau o saltea, ca tot vorbim s-o schimbam de ceva timp, aia veche are denivelari, sunt nesimtit? Adica, pana la urma... vrea si ea s-o schimbam, dar nu stiu daca se asteapta sa fac asta de Craciun Smile)) Si doar ca o foloseste, se bucura de somn bun, nu?


Paiiii...nu. Ia-i cadou ei, nu voua. De ziua ei, la fel, intotdeauna ia-i ceva pentru ea, nu pentru "casa".
  • george_soferu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Meriva 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Adauga si o lenjerie sexy, ca sa nu se supere Smile) Un capot de satin, ceva... O sa se bosumfle daca nu ii iei ceva special pt ea, ceva de care sa nu te folosesti si tu. Eu mi-am luat salteaua de pe http://www.saltele-ortopedice.net/ Preturi mai mici cu livrare inclusa eu n-am gasit altceva si cum in masina nu incape, am preferat asa. E buna ideea lui zcatalin, dar daca si prietenele ei gandesc la fel, adica ii iau ceva ce a zis ca vrea? Mai bine ceva sexy, ca femeile sunt mai pudice, nu isi fac cadouri de-astea intre ele - sau sunt naiv?! In sfarsit, deci ia salteaua daca va trebuie, dar mai ia ceva. Te descurci tu...
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu zic ca tot salteaua e cea mai buna alegere. Vezi ce îți mai lipsește din casa. Un mop, un burete de vase, detergent de vase, un fier de cãlcat. Va fi incantata. Însã trebuie sã ai grijã sã fie toate roșii. Culoarea lui Mos Crãciun.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
daca tot vrei sa ii iei saltea, ai putea sa ii inchiriezi si un Mos Craciun

LE si daca nu gasesti suna la Varu ca te rezolva el Embarassed
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nevasta m-a rugat sa o duc si pe ea intr-un loc scump.Am dus-o la benzinarie.Si asa a inceput cearta.
Apoi m-a rugat sa-i zic ceva murdar.Si i-am raspuns vasul de toaleta, aragazul.Si asa a inceput cearta.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:daca tot vrei sa ii iei saltea, ai putea sa ii inchiriezi si un Mos Craciun

LE si daca nu gasesti suna la Varu ca te rezolva el Embarassed


Este riscant sa apeleze la Varu',dupa ce o incinge Mos Craciun ,vine Varu si spune:

- SUNT VARU! DE-AICI MA OCUP EU!
Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
raul-constantin a scris:Salut!
Ce cadou le luati de Mos sotiilor/iubitelor? ?

cel mai sfant pe langa acea saltea care e oricum necesar, mai pune si un cearsaf cu mos craciun, fetze de perna etc...
dao-n branza masi de treaba saltea cadou ?
cumpara ceva ce ii place si ii trebuie pentru ea, un ondulator, manusi de box, epilator asta nu o zice ca ....
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,659
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
...sau un vibratour rabbit, daca nu are unul. Smile

O sa va bucurati amandoi de cadou, ulterior. Smile Smile
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Smile))
Valeuuu!
Cumparai domnle un costum de craciunita.!
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
...merge frate si salteaua ! Va aprecia ca te preocupa casa ( nu doar masina !) si in fond era in planul familiei. Plus evident, mai completeaza cu ceva special pentru ea ... nu stiu , macar un parfum.
In principiu e riscant cu chestiile astea de toaleta la femei .
Legat de saltea , nu te lasa inselat de aparente ca ar fi floare la ureche .... e o problema grava si foarte complicata ! Daca cumperi una exact de dimensiunile celei vechi , hai ca merge cumva ...... dar cum a fost in cazul meu , era sa fiu ucis !
Am avut 2 saltele de o persoana ( practic erau 2 paturi lipite) ....frate, si mereu ma loveam la genunchi de bordura din mijlocul patului (ups !). Intr-o zi m-am enervat si m-am prezentat acasa cu o saltea 190x160 (cea mai apropiata dimensiune gasita pentru patul nostru daca desfintam bordura din mijloc). Am modificat paturile incat din 2 sa devina unul mare si lat si PAS - salteaua era mai lunga cu 15 cm. Ce sa fac , am lungit si patul ( inlocuit lateralele de PAL cu altele asemanatoare, etc) ..in fine , am muncit 2 zile ca un sclav...
Rezultatul ? ....de atunci subiectul saltea e TABU in casa ....... brusc face ochii liniutze si-mi suiera .....,,mah, ce pat bun am avut......! ....pe mine nu ma deranja dunga aia !.....,,
.....si totul pentru ca am luat hotararile astea singur ....salteaua am cumparat-o singur ....... modificarile patului le-am facut cat timp ea fost plecata citeva zile. Nu mai vorbesc ca a trebuit sa schimbe toata lenjeria de pat pentru noua dimensiune.
Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu mai degraba cumparai un pat nou cu saltea si lenjerie cu tot?Smile))
ca sa iesi mai ieftin ii dai ardul plin de bani! Cu tot cu pass.
Mai nasol va fi pt bugetul tau!
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu stiu ce o sa-i iau!
Ii iau telefonul, e mai nou ca al meu! Mr. Green
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
@nelutzu .. tare faza cu telefonul ! Cool

@kinderasu - nu ma mai amari si tu ! ....,,mintea romanului din urma ! Pai la final dupa ce am pus toate costurile pe hartie ( PAL, cant de PAL, aplicat cu fierul de calcat , dimensionari, placi OSB , eurosuruburi, burghie, freza de 32 pt realizat aerisiri sub saltea, curent, motorina, bani, nervi, curatenie, carat cu opelul - n-am ajuns si eu la concluzia asta ?
Raspunsul doamnei ? .....mah , mare chitra esti ! .... mi-ai carpit 2 paturi in loc sa-mi iei un dormitor adevarat. Degeaba i-am facut demonstratie ca patul rezista la 2 tone sarind in el ca pruncii in picioare ....."geaba frate .....

Cardul l-a avut ....si PIN-ul ...dar m-am sucarit si i l-am luat. Pentru ,,flame,,.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Pai puneai pe tocmai saltelele te rezolva varu!
Nu era mai simplu sa satisfaci nevastra cu un dormitor nou? Te-a cam facut nesimtit dar a spus-o mai frumos! Chitra!Smile))
am inxercat si eu sa ii demonstrez ca stiu sa fac de toate sa repar sa chtuiesc sa improvizez... Am ajuns la concluzia ca e mai fericita cand e nou.
Nici nu imi mai bat capu si gura de pomana; fac cum spune ea, o fac in toate felurile in gandurile mele, trec mai departe
De atatea mofturi sunt si eu satul. Te inteleg100%
Exista o carte cum sa le intelegi, dar esti nebun de le intelegi.
Asa ca spor la cumparaturi, sa trudim cu drag si spor pt ale noastre neveste si copii, cine are!
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
stai asa putin. exista o carte care te invata sa intelegi femeile? cate secole au muncit la ea? cati terabytes are?
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,659
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu exista o astfel de carte pentru ca adesea nu se inteleg nici ele pe sine.

Dar nu e greu sa le faci un cadou, eu as intreba pe cineva din anturajul ei daca nu cumva a mentionat ca si-ar dori ceva anume acum de Sarbatori.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
A mea a fost prevazatoare. Si dintr-o bucata. Cica .....,, vezi ce boacana mai faci poate ma pomenesc cu tine acasa cu nu stiu ce cadouri aiurea .... dar sti ce ? .....mai bine da-mi mie banii alocati de cadou ca stiu eu ce sa-mi cumpar ! ....,,
L-am considerat iarasi ,,flame,, si nu i-am dat nimic. Am sa-i cumpar eu ceva dar sa mor io daca stiu ce. Oricum am sa dau gres, ce naiba, ca nu-i greu de anticipat.
Fica-mea mi-a spus-o in fatza ( 14 ani) ......,,tati, eu vreau ( sincer, habar n-am ce a zis ca n-am inteles - ceva cu 5 si S ) ...mi-a aratat pe net ...vreo 40 milioane face. Am crezut ca pic jos. Oricum ,,am aburit-o,, ca sa castig spatiu de manevra ....,, apoi fata tatii, daca la vara intri la liceu si-ti iei examenul cu bine, iti iau .....
Naiba stie , eu m-am multumit cu o grila fata opel fara sigla si-s incantat !

PS - ooooooo, nu mai amintesc ce miting de protest au organizat acum vreo 2 luni cind am resoftat masina. Dar m-am tinut tare ca Base, Boc si Ponta si am inabusit rascoala.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@bh13ncuProbabil un "Aifon shinshi" sau samsung s4 .. ca 5 nu cred ca este Smile)) no tata spor la shoping si no pune mana si strange bani ca de intra fata unde vrei tu ... sa te vad atunci.
ce e drept ma plang eu cu 1 mofturoasa .... dar tu ai 2 .. vai de tine!
sincer desi m-am certat cu ea zdravan si acu fiecare e la casa lui maine nu stiu ce dracu sa ii cumpar..
Sa nu fie nici de impacare ... nici din obligatie ... dar asa de craciun, dar craciunul e de impacare.
@ahappyuser aparuse ceva sau poate era un fake, dar oricum mi sa demonstrat asta seara ca nici ele nu stiu ce vor.
da si saracu omu tot o ramas nelamurit cu cadoul si salteaua!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR