Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Ai dreptate,insa in zonele in care faci 5m si te opresti,ai posibilitatea sa decuplezi acest sistem si totul se rezolva.Ai sa spui si atunci la ce bun acest sistem?
Din experienta,la drumul spre serviciu si inapoi spre casa nu decuplez sistemul decat(vara bineinteles) in zona Targului de la Vitan,in rest nu am probleme.
Depinde foarte mult si de trafic/zona,etc,insa una peste alta eu consider bun acest sistem,mai ales ca din 2014 ,cam toate masinile vor avea acest sistem... Sad
Skip ads

  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
parerea mea :...mie imi place mai mult primul model...acesta seamana cu astra j sedan....ce imi place mai mult la ea este interiorul...
  • r3yko88

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salutare din nou!Abia ce m-am intors de la plimbare cu noua masina.La prima vedere pot sa spun ca am facut o alegere excelenta.Masina este pe gustul meu din toate punctele de vedere.A durat ceva pana am cumparat-o dar asta e,birocratia ne omoara.Sunt bucuros de alegerea facuta,este chiar o masina reusita,motorizarea este mai mult decat ce trebuie la strazile din romania,consumul este bunicel(cam 9 in oras,dar am inteles ca va scadea o data ce masina depaseste 10-15 mii de km),la design nu am ce sa reprosez,iar ca dotari cred ca sunt mai mult decat suficiente.
Am sa postez si niste poze,momentan nu am nici una.
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos r3yko88 si milioane km fara incidente.....

sunt curios de ce ai zis : motorizarea este mai mult decat ce trebuie la strazile din romania....pai in romania de ce isi cumpara unii motoare de 3000 , 4000 sa 5000 cmc ?...aia tot ca tine zic ? Smile))
motorul de la masina ta este cel mai ok pentru tarisoara noastra ......sa te vedem cu consumul cum iesi...nu o forta acusica de la inceput ca poate iti creste " adrenalina " de la 9 la 10-11-12....sa zici bine mersi ca este 9 pt ca unii il au peste 10 ...
eu am consum de 7,5 in bucuresti fata de alte masini.... masina lui gyzmo din cate imi aduc aminte cred ca consuma 9 sau 10 in oras si are vechime Smile)...am dreptate gyzmo ?
Skip ads

  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
la greutatea ei de 1615 kg motorul 2000 cmc este foarte bun cat si cai parca 163 ai zis...ce mai vrei mai mult de atat ?...daca esti nemultumit un " upgrade " si o faci de aproape 200 cp...si cu ce te ajuta daca ai multi cai daca nu ai sosele?...tocmai u te plangeai de soslele noastre....pe urma o sa zici ca ti-a crescut si consumul Smile)
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
costi_bmv a scris:sa o stapanesti sanatos r3yko88 si milioane km fara incidente.....

sunt curios de ce ai zis : motorizarea este mai mult decat ce trebuie la strazile din romania....pai in romania de ce isi cumpara unii motoare de 3000 , 4000 sa 5000 cmc ?...aia tot ca tine zic ? Smile))
motorul de la masina ta este cel mai ok pentru tarisoara noastra ......sa te vedem cu consumul cum iesi...nu o forta acusica de la inceput ca poate iti creste " adrenalina " de la 9 la 10-11-12....sa zici bine mersi ca este 9 pt ca unii il au peste 10 ...
eu am consum de 7,5 in bucuresti fata de alte masini.... masina lui gyzmo din cate imi aduc aminte cred ca consuma 9 sau 10 in oras si are vechime Smile)...am dreptate gyzmo ?


Perfect ai grait.
Acum depinde foarte mult si de zona prin care circuli,ora,trafic,etc.
In medie cosumul urban se incadreaza in 9l/100km,acum iarna.Eu sunt destul de multumit,ce as putea face altceva...
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
r3yko88 felicitari! E o masina f frumoasa.
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
[quote="gyzmo"]
costi_bmv a scris:sa o stapanesti sanatos r3yko88 si milioane km fara incidente.....

sunt curios de ce ai zis : motorizarea este mai mult decat ce trebuie la strazile din romania....pai in romania de ce isi cumpara unii motoare de 3000 , 4000 sa 5000 cmc ?...aia tot ca tine zic ? Smile))
motorul de la masina ta este cel mai ok pentru tarisoara noastra ......sa te vedem cu consumul cum iesi...nu o forta acusica de la inceput ca poate iti creste " adrenalina " de la 9 la 10-11-12....sa zici bine mersi ca este 9 pt ca unii il au peste 10 ...
eu am consum de 7,5 in bucuresti fata de alte masini.... masina lui gyzmo din cate imi aduc aminte cred ca consuma 9 sau 10 in oras si are vechime Smile)...am dreptate gyzmo ?


Perfect ai grait.
Acum depinde foarte mult si de zona prin care circuli,ora,trafic,etc.
In medie cosumul urban se incadreaza in 9l/100km,acum iarna.Eu sunt destul de multumit,ce as putea face altceva...


sa iti iei un ferrari ce culoare vrei u si sa mearga cu bere Smile))
Skip ads

  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
r3yko88 a scris:Salutare din nou!Abia ce m-am intors de la plimbare cu noua masina.La prima vedere pot sa spun ca am facut o alegere excelenta.Masina este pe gustul meu din toate punctele de vedere.A durat ceva pana am cumparat-o dar asta e,birocratia ne omoara.Sunt bucuros de alegerea facuta,este chiar o masina reusita,motorizarea este mai mult decat ce trebuie la strazile din romania,consumul este bunicel(cam 9 in oras,dar am inteles ca va scadea o data ce masina depaseste 10-15 mii de km),la design nu am ce sa reprosez,iar ca dotari cred ca sunt mai mult decat suficiente.
Am sa postez si niste poze,momentan nu am nici una.


Felicitari, sa o stapanesti sanatos fara incidente ! !
Asteptam poze Smile
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
[quote="costi_bmv"]
gyzmo a scris:
costi_bmv a scris:sa o stapanesti sanatos r3yko88 si milioane km fara incidente.....

sunt curios de ce ai zis : motorizarea este mai mult decat ce trebuie la strazile din romania....pai in romania de ce isi cumpara unii motoare de 3000 , 4000 sa 5000 cmc ?...aia tot ca tine zic ? Smile))
motorul de la masina ta este cel mai ok pentru tarisoara noastra ......sa te vedem cu consumul cum iesi...nu o forta acusica de la inceput ca poate iti creste " adrenalina " de la 9 la 10-11-12....sa zici bine mersi ca este 9 pt ca unii il au peste 10 ...
eu am consum de 7,5 in bucuresti fata de alte masini.... masina lui gyzmo din cate imi aduc aminte cred ca consuma 9 sau 10 in oras si are vechime Smile)...am dreptate gyzmo ?


Perfect ai grait.
Acum depinde foarte mult si de zona prin care circuli,ora,trafic,etc.
In medie cosumul urban se incadreaza in 9l/100km,acum iarna.Eu sunt destul de multumit,ce as putea face altceva...


sa iti iei un ferrari ce culoare vrei u si sa mearga cu bere Smile))


Rece,sau... ?Laughing
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
cum vrei u...eu prefer hoot ...blonda cum a facut-o mama natura Smile))
  • andreielf

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2014 ENG-4 CYL 20L D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Salutare intervin si eu in discutie pentru simplul fapt ca detin o superba insignia facelift si spun superba pentru ca intradevar e frumoasa dar am o mica temere sa nu fie doar atat . Am comandat masina in august 2013 si acum are 11 mii km .
Si cum spuneam am o teama pentru ca la 5 mii km am schimbat discurile fata avand vibratii la feanare dupa schimbul de discuri vibratia la franare a disparut dar la drum intins ma vibreaza putin plus zgomot in zona schimbator de viteze mai degeaba un scartait de plastic ceva in rest sunt multumit de masina consum mic si sistemul bosse e fenomenal recomand .
Nu vreu sa influentez pe nimeni cu problemele mele ci doar sa vad mai multe pareri de la posesori .
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Boala lor discurile de frana. Eu am schimbat in garantie de 2 ori discurile pe fata la Astra J.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
andreielf a scris:... la 5 mii km am schimbat discurile fata avand vibratii la feanare...


Putin cam devreme... Shocked,am crezut ca au mai rezolvat din "bolile copilariei",insa se pare ca nu ... Crying or Very sad
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Cumva acea trepidatie in volan era in plaja 50-80 Km/H? Nu de alta dar si eu simt ca imi vibreaza volanul cand franez de la 90KM/h . Sa stiu daca ma duc la garantie sau nu. Multumesc.
Drumuri cat mai line.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Daca iti vibreaza numai in timpul franarii e clar ca e din cauza discurilor. Cu cat viteza de la care franezi e mai mare, cu atat vibratiile sunt mai puternice. Du-te la garantie sa iti verifice "bataia" discurilor.
  • andreielf

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2014 ENG-4 CYL 20L D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Sa clarificam masina este 2.0 163 cp cu auto stop versiune cosmo sasiu flexride discurile leam schimbat eu stau in barcelona am luat masina din romania am facut 3 mii km si am prins pe drum ploaie torentiala plus doua frane destul de puternice din cauza la 2 adormiti cu camioanele poate deasta au suferit discurile si poate si cauciucurile de asta cred ca inca imi mai vibreaza de ex cand sunt in urcare si accelerez .
O sa ma duc iar sa vad cu zgomotul , scartaitul din zona schimbatorului de viteze di am uitat sa specific ca si in viteza numi place cum intra , agata nu intra fin dar nu mereu dupa mai mult timp de mers parca se schimba situatia .
Ce sa va mai spun eri am facut un drum de 600 km si am avut consum 5.1 mers cu pilotul 130 autostrada si consulul mediu nu lam avut mai mare de 7 si putin pentru oras specific ca nu stau intr un oras aglomerat
Am sa postez niste poze cu masina si consumul
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Vibrat in accelerare in rampa il am si eu.....Am schimbat si anvelopele dar fara efect
  • moromete84

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2013

  • Mesaj Privat
ma intreb cum reuseste colegul de mai sus sa obtina 7.5% in Bucuresti... nu reusesc sa scad sub 9.3-9.5 orice as face... si eu exagerez cu mersul la consum...
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
te salut, nu stiu daca ai luat-o pana acum dar nu ti recomand sa iti ei cu automata ! Serviceurile oficiale vor da vina pe soft care bineinteles nu este in ultima versiune si de aceea cutia de viteze functioneaza prost, svacneste, bruscheaza treptele etc. Deci nu dau garantie la cutiea automata, real asta am patit eu ...mi-au spus ca ultimul soft nu a venit si defapt cutia avea blocul de electrovalve belit. Am scos 1700 euro din buzunar ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR