Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut Fani Opel Tigra,Azi am achizitionat un volan sport Sparco.In 3 Spite si vreau sa il pun in locul celui original.Am observat ca daca trag usor..de el de cel original,Nu iese cred ca acel airbag blocheaza..sau este prins in ceva? Cine a mai schimbat volanul la un Opel Tigra rog sa imi explice si mie ce operatie sa fac cum..sa scot in asa fel sa nu explodeze airbagul.Smile) Craciun Fericit si Sarbatori Fericite
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Mai intai scoti borna - de la baterie. Inainte de asta, daca ai cass cu cod, sa fii sigur ca ai codul si stii cum sa-l bagi. Astepti cateva minute, apoi pui cheia in contact sa deblochezi volanul, in spatele lui ai 2 suruburi ale airbagului, in mod normal au cap Torx. Dupa ce scoti airbagul, blochezi volanul, desfaci piulita de la volan, ai grija la semne, sa stii cum il pui pe cel nou. Se curata canalele de la ax, se curata surubul de pasta veche, se pune putina pasta blocare, volan nou la loc, se strange la cuplu conform TIS2000 (gasesti pe net) si mai departe te descurci tu.
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Nu am cass cu cod.adica cel original am made in **..cand am scos borna,am tras de acel airbag pe care este si claxonul.si nu iesea trebuie sa pun mai multa forta? imi este teama sa nu deformez..Ceva.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR