Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Am o vectra B 2.0 16V si de mult vroiam sa imi pun muzica pe ea. Pana la urma dupa ce m-am documentat destul am reusit si mi-am cumparat un subwoofer + amplificator, a mai ramas sa imi iau cablurile dar nu stiu ce cabluri sa cumpar.
Subwooferul este: Pioneer TS-WX304T http://www.vuum.ro/produse/...er-ts-wx304t/2503
Amplificatorul: Pioneer GM-5500T http://www.vuum.ro/produse/...eer-gm-5500t/2548
Cd-player: JVS KD-R45
Gasisem pachet bass (subwoofer + amplificator + cabluri) pana in 500lei, dar am zis ca daca tot d-au un ban sa iasa ceva bun.
Daca m-ati ajuta cu niste sfaturi cum sa il monez ar fi super, si inca ceva mi-a zis cineva ca in afara de cabluri mai trebuie un condensator sau ceva de genu...lamuritima si pe mine ca nu prea stiu nimic desprea asta.
Skip ads

  • games_bond

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu ai nevoie de condensator, doar de niste cabluri de vreo 20 mm2 pentru amplificator. Cu cat e mai gros cablul, cu atat mai bine. Trebuie sa ai cablul de masa cat mai scurt si sa cureti vopseaua din locul unde il prinzi pe masina, sa ajungi la tabla.
  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles, Bine ca mi-ai raspuns ca eu aveam de gand sa cumpar cabluri de 10 mm2.
Ce zice-ti cablurile astea ar fi ok? http://www.vuum.ro/produse/...0/428#prettyPhoto
  • games_bond

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa fie de ajuns pentru amplificatorul tau. Cum am spus si mai sus, incearca sa pozitionezi amplificatorul astfel incat sa ai cablul de masa cat mai scurt. In caz ca palpaie farurile, poti sa mai faci BIG3 (cabluri suplimentare pentru: 1. +alternator > +baterie; 2. -baterie> caroserie; 3.masa motor>caroserie). De asemenea, acestea ar trebuie sa fie de 20-35mm2 sau si mai groase.
Skip ads

  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Zilele trecute am vrut sa montez statia si aplificator, dar am dat peste o mare problema. Am observat ca, CD-playerul meu nu are iesire rca (iesire pentru amplificator).
Exista vreo solutie pentru a conecta aplificatorul la cd-player?
  • games_bond

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Da, exista un adaptor high-low. Il legi la difuzoarele spate si din el ies 2 RCA-uri pentru amplificator.
  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
si va avea aceeas claritate, sau va scadea claritatea si puterea sunetului?
  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
si inca ceva, difuzoare la care leg acel adaptor le anulez? sau va functiona in continuare?
  • games_bond

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Claritatea scade, dar avand in vedere ca amplifici un subwoofer si nu niste difuzoare de medii, nu cred ca se va simti atat de mult diferenta. Difuzoarele nu le anulezi, vor functiona in continuare.
  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
M-ai intreb ceva daca nu e cu suparare.
Cd-playerul meu are in spate o mufa jack-phones.
Ma intrebam daca conectez acest cablu in acel jack si acolo sa sa conectez statia o merge?
Acesta e cablu: http://www.tehnicavizuala.r...a_0.3_m?cPath=150
Am citit la specificatii si cica acest cablu face acelas lucru, transmite semnale audio RCA, (fara sa ma mai complic cu adaptor hi-low)
  • games_bond

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu cumva scrie R-Aux langa jack-ul din spate? In cazul asta, e tot o intrare auxiliara ca si cea din fata, nu e iesire.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR