Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • ionutruge

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
buna seara,
am si eu o mica problema, am o zafira b din 2008 1.9 si la scaunul pasagerului din dreapta nu imi functioaneaza incalzirea. apas pe buton imi arata cele 3 lini dar nu se incalzeste. am fost la un electrician si a zis ca e ceva din scaun ca pana la mufe ii ok dar problema e din interiorul lui si sa caut un finisor deoarece nu se baga sa il desfaca ca are airbeag. sa mai lovit cineva cu asemenea problema sau stiti pe cineva in oradea care sar baga sa il faca.


multumesc anticipat!
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ai incercat sa te asezi (sau sa se aseze cineva ) pe scaun si apoi sa-l conectezi? Vezi ca are un contactor pe sezut iar in momentul cand sta cineva pe scaun, incalzirea atunci functioneaza. Acelasi lucru l-a patit un amic al meu cu zafira. Pana nu s-a asezat nu a functionat incalzirea cu toate ca ledul de la buton se aprinde pana la a 3-a treapta. Succes.
  • Icl133

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Moldova
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Buna la toti!
Stie cineva daca se poate relativ usor de facut sa am si eu incalzire scaune? ma intereseaza ceva cat mai aproape de original, de genul scaune la mana a doua, sau poate au prevazute cablajul pt scaune trebuie doar de pus butoanele?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR