Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Opelastragcc

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2013

  • Mesaj Privat
va salut din nou!deoarece la fosta masina care am avuto tot astra g z12xe dupa 2 ani de munca si stres sa o fac ca noua am reusit sa ii dau dauna totala:((acum miam luat tot astra g dar x16xel nustiu daca e cea mai buna alegere cu privire la motor da nah asta e deacum...si iar o iau de la capat cu.problemele si...la prima cheie(dimineata)turatia este undeva la 2mii din cauza socului(normal)dar tremura si fluctuiaza bine apoi cand scade la relantiu se mai accelereaza singura pana in 3 mii si apoi revine iar la relantiu dar tot cu fluctuatii si trepidat motor doar ca.mai mici...a 2 prb e ca nu pot pleca de pe loc fara acceleratie deoareca tremura si se subtureaza de aproape imi moare motorul si merge in suturi in treapta 1 la viteza constanta.la testul cu pedalele nu am cod stocat.va rog care e in masura sami zica ce ar putea cauza asta pt ca nu am bani de investit pentru a schimba tot.acum macar sa mearga ok si sai fac rarul.va multumesc o zi buna
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Verifica sa nu traga aer fals pe la dmisie si apoi curata cam tot ce tine de clapeta de acceleratie si EGR. Ca si mtorizare eu iti zic ca e ok. Trage decent si consuma putin, asa ca n-ai de ce sa regereti investitia.

Bata
  • Opelastragcc

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2013

  • Mesaj Privat
multumesc frumos.un set de bujii cred ca ar fi necesarul.la fostele masini am incercat gm bosch si ngk dar cu toate aveam relentiu instabil chear si pe original.am sa incerc de data asta beru.poate schimba ceva
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR