Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • dragos111

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra OPC 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2013

  • Mesaj Privat
teoretic impingi oglinda (sticla) pe partea masinii (dreapta) complet inauntru si asa trebuie pe stanga sa ajungi la clamele cu care e prinsa sticla de parte de reglare ..
sunt doua placi rotunde .. una la mecanismul de reglare si una la oglinda .. cea de pe oglinda e prinsa de cealalta cu patru clame ..
daca impingi oglinda intr-o parte ajungi cu degetul sau cu o surubelnita in partea cealalta la clame si o poti desprinde
cu grija .. nu trage prea tare de oglinda cand desprinzi sa nu rupi clamele sau sa pocneasca oglinda daca ai incazire la ea da I drumu 5 minute inainte de a face ce ti am zis
Skip ads

  • tesalonic

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2013

  • Mesaj Privat
ok o sa incerc cred ca pe maine cnd ma duc la servici poate am ceva timp liber si o sa incerc deci nu am incalzire electrica o sa incerc sa am grija sa nu pocneasca ms deocamdata de sfaturi...mai tinem legatura
  • dragos111

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra OPC 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2013

  • Mesaj Privat
cu placere problema ta se rezolva foarte usor ...la mine e mai nasol...Smile)
  • catalin stan

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2016

  • Mesaj Privat
O problema am si eu .pe benzina merge intrerupt nu are forta sa traga.iar pe gpl merge perfect.care ar fi cauza.ma poate ajuta cineva.precizez am un opel astra g 1.6 16 v 2001
Skip ads

  • catalin stan

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Salutare.
De o luna am o problema cu masina un opel astra g 1.6 16v 2001 benzina.imi merge intrerupt pe benzina cu are putere zici ca merge in 3 pistoane.dupa ce trece pe gpl problema dispare.ma poate ajuta cineva cu un sfat.nu vreau sa schimb ceva la ea fara sa ma documentez...
O zi buna
  • catalin stan

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Salutare.
De o luna am o problema cu masina un opel astra g 1.6 16v 2001 benzina.imi merge intrerupt pe benzina cu are putere zici ca merge in 3 pistoane.dupa ce trece pe gpl problema dispare.ma poate ajuta cineva cu un sfat.nu vreau sa schimb ceva la ea fara sa ma documentez...
O zi buna
  • catalin stan

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Salutare.
De o luna am o problema cu masina un opel astra g 1.6 16v 2001 benzina.imi merge intrerupt pe benzina cu are putere zici ca merge in 3 pistoane.dupa ce trece pe gpl problema dispare.ma poate ajuta cineva cu un sfat.nu vreau sa schimb ceva la ea fara sa ma documentez...
O zi buna
  • catalin stan

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2016

  • Mesaj Privat
O problema asemanatoare am si eu .pe benzina merge prost tremura din toate incheieturile.dupa ce trece pe gpl problema dispare.ma poate ajuta cineva cu un sfat
Multumesc
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Asa se intampla cand mergi tot timpul pe GPL...! Autoadaptarea parametrilor GPL isi face simtita prezenta! Benzina are alte calitati fata de GPL.Posibil sa sufere si injectoarele care mai mult stau decat functioneaza.Interpretarea corecta a semnalului lambda,ofera informatii reale si corecte...
  • catalin stan

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema.am schimbat filtrul de benzina si nu mai am probleme...
  • Ystyle

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2021

  • Mesaj Privat
Salut eu am.in opel astra g 18 16v bezina cu gaz si imi merge motorul intrerupt am.schibat: Ambreaj debilmetru sonda landa clapeta acceleratie sezor axa cu came sezor volanta buji bobine tot de la ce oare sa fie,ma poti ajuta te rog frumos.Eu cred ca a mai ramas doar sa schimb calculatoru masini.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR