Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dalex21ro

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua! As fi dorit sa aflu ce tip de motor are un Cielo,1996,SOHC,noneuro,daca se poate,just for fun.Daca e ok si nu consuma ulei,nu batai suspecte,cam la cat ar tb desfacut si segmentat,honuit etc?Multumesc!Acum are cam 240.000 km reali,eu fiind al 3-lea proprietar.
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
De Opel Cielo n-am auzit, just for fun, incearca pe la astia cu Daewoo, ca se pare ca au si ei forum....
  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Uite aici poti sa afli mai multe informatii, l-am frecventat si eu cu ceva timp in urma Smile

http://www.daewooclub.ro/forum/
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
LEXXX a scris:De Opel Cielo n-am auzit, just for fun, incearca pe la astia cu Daewoo, ca se pare ca au si ei forum....


Cielo este o copie a Opel.
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
stiu ca e o copie de opel, dar motoarele nu poarta acelasi nume ca si cele de opel, desi sunt derivate din acestea exista destule diferente intre ele, ce i-am raspuns eu era doar o ironie... Personal am o problema cu cei ce intra pe un forum o singura data "just for fun" pentru a afla raspuns la o intrebare care ii framanta dupa care uita si de forum si de cont...
  • dalex21ro

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
buna ziua! Scuze daca am ofensat cu ceva,dar chiar urmaresc topicurile importante de aici si de pe site-ul daewoo specializat. E f. interesant sa afli tot felul de chestii legate de acest microb numit soferie! Chiar as fi vrut sa stiu ce e cu Cielo,adica cu stramosii lui;la caroserie e simplu,kadett e bunicul,racer tatal,dar cu motorul cum stam?Ms!
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@dalex21ro personal am un prieten care avea CIELO si care cumpara foarte multe piese de opel pt masina lui (la recomandarea baietilor de la service)

PS. surprinzatoar acele piese de cele mai multe ori erau mai ieftine la opel decat la daewoo Smile) =))
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR