Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare dragi colegi si LA MULTI ANI!
Inca din vara,am achizitionat o magazie de cd Blaupunkt si un ccr600 de la un coleg de forum.El a spus ca lui i-a functionat pe masina si ca au fost imperecheate,dar acum am descoperit un post de-al colegului cu aceeasi problema care o intampin si eu acum,si ca sa nu o rezolve,a decis sa mi-o vanda mie ca perfect fuctionala.Problema sta in felul urmator:
Am identificat mufa originala a magaziei de cd,am montat totul si magazia citeste toate cele 6 cd-uri dar nu comuta pe nici unul si nici nu mi-o vede casetofonul.Doar in momentul cand conectez op-com pe masina si intru la unitatea audio,atunci imi vede magazia si comuta pe ce cd vreau eu si functioneaza.Eu am zis ca are vreo legatura cu calculatorul masinii si trebuie cumva imprecheata prin tech2,dar un alt coleg mi-a zis ca sigur e de la vreun fir ca eu am si tid,nu mid,si ca poate masina mea a avut mufa facuta pentru magazie cu 4 cd-uri.Astazi am scos mufele si de la ccr600 si de la magazie si cu ajutorul schemei electrice,am identificat toate firele.Toate sunt ca si in schema,numai ca difera la 3 fire culorile,dar ajung si alea unde trebuie.Care ar fi problema?Vreau macar sa stiu daca o pot imperechea cu masina mea,sau sa o pun la vanzare pe net si sa il trag si pe colegul de forum la raspundere pentru "FUNCTIONAREA IMPECABILA"care mi-a garantat-o.Sunt dispus sa platesc pe cineva care se pricepe,sa o faca sa imi functioneze pe masina.Cand o sa rezolv problema,o sa postez si numele colegului,sa stiti sa va feriti de el!Stima
Skip ads

  • undernet

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ia legatura cu @cristianTm, el te poate ajuta
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca magazia a functionat cu un ccrt700 trebuie reprogramat code index pentru ccr600. Se poate face doar cu tech2.
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
individul care mi-a vandut-o,a spus ca a fost imperecheat cu acest ccr600 care mi l-a trimis odata cu magazia.cum imi pot da seama daca trebuie sa ajung la un tech2?cel mai apropiat tech2 in afara de reprezentanta(care nu cred ca face asa ceva)este la vreo 170km de mn.Vreau sa ma asigur ca tech2 ar rezolva cauza.am incercat si cu alt ccr600 si la fel face.Cu cdr500 am incercat,dar nu vrea deloc.Am sa iau legatura cu CristianTm sa vedem ce zice,si revin cu noutati!Stima si multumesc de ajutor!
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Geo89, daca erai din apropiere te ajutam sa incerci echipamentul cumparat(CCR600 SI CDC2 Blaupunkt) pe masina mea.
Am discutat la telefon despre problema ta. In genere CCRT700 si CDC2-ul s-a montat mai mult pe Omega si Zafira. De regula CCRT700 vine "imperecheat" cu magazia Philips4CD.
Inainte sa dai bani la Tech2, cauta un coleg la tine in zona care are CCR600 si CDC2 si pune echipamentul lui pe masina ta si invers sa vezi daca functioneaza. Trebuie sa ai si codurile atat de la radiocasetofon cat si de la magazie.
Repet, daca erai din zona mea te ajutam cu acest lucru astfel incat sa vezi daca intradevar magazia functioneaza sau nu.
Ia legatura si cu cristianTm.
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc mult oricum ksper.azi am vorbit so cu CristianTm si amandoi am ajuns la concluzia ca trebuie imperecheate prin tech2,mufele fiind ca in schemele trimise de tn.o sa incerc sa caut un coleg prin preajma sa fac proba,apoi pe 15 ma duc la reprezentanta sa vedem daca pot rezolva ceva.si daca e din cauza imperecherii,o sa iau legatura cu colegul care mi-a vandut-o ca perfect functionala sa vedem cum ii functiona lui si sa plateasca pentru minciuna lui
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR