Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • remus-gabriel

  • Mesaje scrise: 319
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Sunt curios in ceea ce priveste o chestie. Cand cautam sa cumpar o astra am vazut multe masini al caror capitonaj de la capota motor avea un patratel decupat, probabil era copt sau ars. Unele nu mai aveau deloc capitonaj. Ce sa fie cu adevarat la mijloc?
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
acea captuseala este prinsa in cleme de plastic pe capota,se mai intampla ca sa mai cada din acele cleme si sa atinga motorul,sau galeria de evacuare ,etc ce este cald pe masina si de acolo si arsurile...
  • remus-gabriel

  • Mesaje scrise: 319
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2013

  • Mesaj Privat
M-am gandit si eu la varianta cu atingerea de evacuare dar de cele mai multe ori am vazut decupat un patrat cam de o palma doua deasupra corp clapeta sau mai spre stanga spre rezervorul pompei de frana. Evacuarea este mai in fata spre faruri iar acea decupare est apre parbriz usor pe stanga
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut eu de exemplu la a mea Z16XE am avut-o arsa din cauza borbelor de la baterie se incinsese foarte tare....numai bine!
  • RD-Woo

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2013

  • Mesaj Privat
vallyku a scris:se mai intampla ca sa mai cada din acele cleme si sa atinga motorul,sau galeria de evacuare ,etc


Se folosesc braduti de plastic pt prinderea mochetei pe interiorul capotei. greu de scos, eu mi-am rupt cateva unghii...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR