Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
In primavara doresc revopsirea totala a masinii insa de data aceasta ca in poza atasata. Mentionez ca am mai revopsit masina complet (pe casco-zgarieturi) la un service in Bucuresti si a iesit impecabil. Intrebarile mele sunt daca afecteaza revopsitul la o perioada atat de scurta (aprox 15 luni) , daca trebuiesc acte aditionale dat fiind faptul ca sunt 2 nuante de gri si a treia intrebare....ce parere aveti?



Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca tie iti place ,nu vad care ar fi problema,insa cei de la RAR vor avea un cuvant de spus deoarece va trebui sa modifici culoarea in talon(doua culori).
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
In talon scrie Gri, sunt curios ce vor adauga Gri si Gri Very Happy Acum serios, probabil trebuie ceva modificat si la RAR (pe langa alte poze pentru Casco din prezent). Multumesc de raspuns!
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Probabil o sa scrie gri/argintiu, nu stiu. O vopsesti, te duci la RAR sa iti modifice culoarea in carte, apoi la politie sa iti schimbe talonul.
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Poti sa ai 100 de culori de GRI pe masina tot gri ramane, dar sa fie gri..in poza culoare din fata numai gri nu este..o baga la negru( da gri sobolan dar atat de inchis il baga la negru)
Iti trece multicolor daca ai masina in minim 5 culori diferite si fixe ca la motoare, masini de reclame, nu cameleon unde se schimba culoare ain functie de diverse.
In RO nu conteaza ce nunata ai, poti sa ai rosu mat/inchis/deschis etk, tot rosu este...

Am avut masina cameleon si am trecut prin fazele astea:)
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Masina mea este ca cea din poza...griul inchis trecut gri...eu adaug argintiul
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Atunci nu este nici o problema!
Ramane gri, doar nu o sa treaca grix2...
Deci spor la treaba!
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc Very Happy eu as vopsi si acum dar desi au baietii cuptor si tot ce trebuie au avut bunul simt sa imi recomande venirea unor temperaturi mai ridicate pentru o lucrare perfecta ca data trecuta
Skip ads

  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Doar pentru atat eu as pune autocolant !
Am vazut masini imbracate cu autocolant, era lipit foarte bine de nici nu se observa.
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Spun din start ca nu am studiat problema, insa ma gandesc la faptul ca fiind aplicat de la jumatatea usii poate de la spalari repetate sub jet se deterioreaza mai repede...nu stiu
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Sa faci prostia sa-ti colantezi masina,iti spun din experienta,toate masinile de la munca le am colantate si dupa un an, in care au fost spalate la greu,dar mai ales de la ultraviolete incepe sa crape,sa se desprinda marginile,sa se increteasca,nu zic ca poate fi si din vina materialului ,dar...
Cel mai bine este :vopsit si apoi aplicat stratul de lac de calitate si nu vei avea probleme.


Ultima modificare facuta de gyzmo la Mar 14 Jan, 2014 10:03 pm
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Eu am inclinat catre vopsit pentru ca am incredere ca va iesi bine (nu sare vopseaua si lacul este aplicat cu simt de raspundere , luceste ca noua) O sa caut o poza cu masina proaspat vopsita si daca gasesc postez aici de dragul vremurilor trecute . Am ales poza asta intrucat nu apare niciun inscris legat de service (sa nu se considere reclama )
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
re5pect_at a scris:In primavara doresc revopsirea totala a masinii insa de data aceasta ca in poza atasata. Mentionez ca am mai revopsit masina complet (pe casco-zgarieturi) la un service in Bucuresti si a iesit impecabil. Intrebarile mele sunt daca afecteaza revopsitul la o perioada atat de scurta (aprox 15 luni) , daca trebuiesc acte aditionale dat fiind faptul ca sunt 2 nuante de gri si a treia intrebare....ce parere aveti?




referitor la a 3 intrebare: mie nu imi place (fara suparare, parere personala). Intodeauna clasicul e cel mai frumos, iar la o eventuala revanzare sigur ii va scadea pretul, pentru ca asa se intampla cu masinile ce au tuning.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
De la departare arata foarte bine.
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Nu este nici o problema vis a vis de scaderea pretului ( a nu se considera reclama la avere Smile)) ), ideea este ca am cheltuit f multi bani cu ea (motor, casco 3ani, discuri fata/spate, anvelope, conducte, firicele, si multe altele, urmeaza compresor AC) incat 1-2000 euro nu mai conteaza asa mult; exista si varianta da o ceda cuiva in familie.

Faptul ca nu iti place nu ma deranjeaza, chiar iti multumesc pentru ca ai fost sincer. Asta a fost si scopul topicului
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
borsy a scris:
re5pect_at a scris:In primavara doresc revopsirea totala a masinii insa de data aceasta ca in poza atasata. Mentionez ca am mai revopsit masina complet (pe casco-zgarieturi) la un service in Bucuresti si a iesit impecabil. Intrebarile mele sunt daca afecteaza revopsitul la o perioada atat de scurta (aprox 15 luni) , daca trebuiesc acte aditionale dat fiind faptul ca sunt 2 nuante de gri si a treia intrebare....ce parere aveti?




referitor la a 3 intrebare: mie nu imi place (fara suparare, parere personala). Intodeauna clasicul e cel mai frumos, iar la o eventuala revanzare sigur ii va scadea pretul, pentru ca asa se intampla cu masinile ce au tuning.

Fiecare cu parerea lui....Dar uneori vrem sa vedem si altceva decat "clasic" pe strazi... Si parca de dacii si BMW-uri m-am saturat( personal)...
Mie unul imi place ce are in gand...si ii urez mult succes pe viitor .
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
De curiozitate, unde ti-ai vopsit masina de esti asa multumit (reprezentanta sau in alta parte)? Si eu am de gand sa-mi vopsesc un element pe Casco si as vrea sa iasa cat mai bine. Am vazut ca ai mentionat ceva de temperatura si ca ar putea sa influenteze oarecum calitatea lucrarii.
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Nu reprezentanta desi aveam ca optiune insa vopseam total si acolo ar fi durat mai mult (aveau liber ceva mai tarziu). Chiar am fost multumit, l-am trimis si pe fratele meu cu o Vectra C sa vopseasca total si a iesit "tipla" cum spun ei. Nu mentionez public numele intrucat se considera reclama si nu am nici cel mai mic interes sau daca altora le iese lucrarea nu tocmai bine va cadea pe mine Very Happy (iti pot da PM cu detalii daca vrei). Baietii de acolo mi-au recomandat sa astept temperaturi mai ridicate intrucat e vb de toata masina si chiar daca ei o tin la cuptor atat cat este nevoie e posibil sa se exfolieze-chiar si in cazul asta as avea garantie pe vopsea si refac ei lucrarea(eu am ales sa astept).
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@re5pect_at,

Te rog sa-mi trimiti si mie pe privat adresa service-ului unde ai vopsit masina,am nevoie sa vopsesc bara spate,eventual si o persoana de contact.

Multumesc anticipat,
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pt @re5pect_at vreau si eu detalii pe Pm. Dupa poza din curte cam stiu unde ai fost, dar vreau o confirmare. Daca poti sa-mi spui un pret pentru vopsirea unui reper ar fi ok. Merci
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR