Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ursoo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut! De ceva vreme am in cap ideea de a monta un subwoofer provenit de la masini mai pricopsite (audi, mercedes..etc... ) in portbagajul masinii mele (Astra G hatchback), dar in asa fel incat sa nu imi ocupe spatiul de incarcare a portbagajului (eventual montat undeva in aripa spate stanga sau dreapta). Am vazut ca ar exista un subwoofer (BOSE) pe Opel Omega . Doresc sa stiu daca a mai incercat cineva chestia asta, daca este multumit de rezultat si mai ales de la ce model de masina s-ar potrivi subwooferul pe masinile noastre.
Skip ads

  • Silviu1393

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A17dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Decat sa te complici cu subwoofer de pe alta masina mai bine dai un ban si iti iei o statie cu un subwoofer Pioneer si sti ca ai facut o treaba.
  • vlad.presada

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Vezi ca eu am gasit din greseala pe un site cutii de bass care se potrivesc in spatiile din portbagaj (stanga sau dreapta) pentru diferite modele de masini. Acum nu mai stiu site-ul, dar daca dai un search sigur le gasesti. Erau facute exact pe dimensiunile alea dintre capitonaj si aripa si aveau cam 15-30 litri parca. Daca tu cauti sa ai un bass puternic, nici nu te mai gandi la spatiul ala de acolo ca nu o sa ai cine stie ce. Daca rei doar asa putin mai accentuat bassul e ok.
Numai bine
  • Silviu1393

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A17dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Daca vrei bass sa "pierzi bara pe drum" ia-ti o statie buna si un subwoofer de dimensiunile unei butelii de aragaz de la Pioneer(sper sa nu se considere reclama).
Skip ads

  • RD-Woo

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2013

  • Mesaj Privat
vlad.presada a scris: eu am gasit din greseala pe un site cutii de bass care se potrivesc in spatiile din portbagaj (stanga sau dreapta) pentru diferite modele de masini.


Nu ne dai mai multe detalii referitoare la site-ul respectiv...?
  • vlad.presada

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Cum ziceam, nu mai imi aduc aminte exact pe ce site am vazut cutiile alea...eu cautam date tehnice ceva ca sa imi fac alta cutie pentru bass-ul meu si am dat peste alea. Dupa un search repede acuma, am gasit astea pe ebay http://stores.ebay.co.uk/Ra...mit=Search&_.
De aici, mai va faceti o idee ce sa cautati. Sper sa va fie de folos. Numai bine
  • ursoo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Gasisem si eu acel site la un moment dat, numai ca nu aveau incinte pt Opel Astra G
Ramane varianta de a monta un subeoofer preluat de pa alta masina in locul rotii de rezerva !
sau mai exista varianta de a modifica sistemul de prindere al rotii de rezerva , sa sucim roata de rezerva cu oala in jos, si in interiorul jantei sa incercam sa construim un subwoofer din fibra de sticla cu rasini! atasez poze de pe net pt idei !

  • ursoo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Referitor la ce spuneam in postarea prcedenta , in weekend m-am apucat de treaba si am construit un subwoofer care sa intre in interiorul rotii de rezerva ! Astazi l-am si testat pe masina si spre surprinderea mea se aude surprinzator de bine! o sa atasez si cateva poze ! De munca mai este mult la el dar am vrut sa il testez sa stiu daca merita efortul!

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR