Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • tase.razvan

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua si salutare stimati detinatori de Opel.Tin sa mentionez ca sunt nou pe acest Website si tot odata un nou detinator de o masina pe care mi-am dorit-o din anii trecuti ! Mentionez ca este prima mea masinuta si sunt tare mandru de ea! pe rand am sa va spun si eu oful meu ! In primul rand am observat ca buzerul din bordul masinii nu functioneaza, nu se aude acel tzc tzc tzc cand semnalizez ori cand pun avariile! Nu scoate nici un fel de zgomot,cand las far aprins, centura nepusa etc. Aveti idee unde sa ma uit ? Am verificat toate sigurantele din fata de langa motor si cele din spapte portbagaj si sunt in regula ! Pe de alta parte nu am tensiune nici in portbagaj la bec! Multumesc frumos in speranta in care ma puteit ajuta , orice sfat este bine venit!
  • tase.razvan

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara , astazi am ajuns la cineva si am rezolvat problema cu buzzerul , a fost desfacute cesurile , bordul in cautarea difuzorului.Pana la urma acesta a fost gasit si inlocuit ! unde este pozitionat? in cim ! a facut modulul bucatele iar in interior se afla buzzerul , l-am schimbat cu un difuzor de la o jucarie de 10lei care zice ilove you si vreau sa mentionez ca merge perfect! spun asta in ideea in care cineva s-a legat de aceeasi problema si poate ii este de ajutor ,sa stie exact unde sa caute acest buzzer nu sa o ia pe basbaite ! Multumesc si sper sa va fie de folos informatia.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR