Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • stefancycy89

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Dragi forumisti, de ceva timp(2 luni mai exact), sunt posesorul unui vectra b caravan 1.6 16v din 1999 b1 fara facelift.
Bineinteles daca e alta masina am inceput sa imi "bag nasul" in a schimba becurile clasice cu leduri...am schimbat cate ceva da mi-a dat cu virgula...
Am inceput cu ce era mai usor....leduri bord...ok...leduri ambient...nu prea ok pentru ca nu se dispersa lumina cum trebuie si sus se vad super, jos mai slab.
Am schimbat leduri in blocul de lumini dezamagit...
Am intors forumul si pe fata si pe dos ...am cautat un tutorial care sa imi explice de la cap la coada ca la clasa 1 cum se fac leduri in blocuri de lumini cum sa se disperse lumina la reglajul de faruri sau intensitate luminilor in bord...nimic ...doar rezultate si nimic concret si nici la ambient!Daca am gasit pe cineva care le-a facut vor bani ca sa imi zica sau sa le faca!
Imi pare rau daca deranjez adminii dar nu am dat de cap la ce am nevoie si nu gasesc nicaieri pe cineva care sa imi explice sau un tutorial sa vad exact ce trebuie sa fac.
Daca cineva se indura sa ne indrume(pentru ca nu sunt singurul care ar vrea sfaturi) i-am fi recunoscatori!
Skip ads

  • claudiu95ro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2013

  • Mesaj Privat
poti sa pui o poza cu ce ai facut tu ? sa stim de unde plecam ?
  • stefancycy89

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2013

  • Mesaj Privat

  • giubau_v8

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: buzau
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2006

  • Mesaj Privat



Eu am pus banda cu leduri in partea de jos. Doua module a cate 3 leduri smd lipite in stanga si in dreapta pe placa.
Skip ads

  • stefancycy89

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2013

  • Mesaj Privat
De unde banda sau cum arat, e mare, se taie?si daca as vrea culori diferite cum am vazut la multi altii albastru si dungile de indicat rosii?auzisem ceva de plexiglas ...niste poze de cum le-ati pozitionat cu ce...detalii pe care multi dintre noi care vrem sa le personalizam nu le stim.
Si o solutie pentru indicatoarele de aer si aeroterma.
Dupa cum se vede in poza din bord am pus si la ceasuri smd alb dar nu am reusit sa fac acele rosii.am incercat la bordul vechi sa le dau cu markerul dar numai pe o parte se cunoaste pe cealalta nu am cum sa o dau pentru ca e lipita.Solutii aveti si voi?de unde as putea lua ace rosii sau albastre?
  • stefancycy89

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2013

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca nu poate sa ne indrume nimeni?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR