Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • sanduion

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2013

  • Mesaj Privat
salutare......cam care este consumul unui opel astra f cc(2 usi) din 1993,motor C16NZ,la mers de 90-100 km/h,mers normal?la un motor in stare buna...... acum,urmeaza sa fac segmentarea la motor,momentan suge 12% fara sa ma dau la ea.....-data fiind uzura........dupa segmentare cam cat va consuma?

  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Sal....Parerea mea e ca nu numai in segmentare consta consumul la o masina si anume cauze pot fi mai multe : sonda lambda, catalizator, injector, etc. Spun inca odata e doar parerea mea. Daca te juta eu am C14NZ si consuma in jur de 6 l/100 km extern si in oras aproximativ 7, acum la C16NZ nu stiu ce sa zic.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mie, cu motor de 1.4 Rm. Valcea - Sibiu, 100Km, cu 3 persoane in masina si portbagajul plin, mi-a scos 5.1L.
Consum facut plin/plin Wink.
Se spune ca motorul de 1.6 e mai bine proportionat cu greutatea masinii, fata de motorul de 1.4, deci ma gandesc, consumul ar trebuie sa fie ceva mai bun.
Cum spune si Herby, pana la segmentare sunt o gramada de alte verificari sumare ale motorului.
  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
la mine la vectra a c16nz extern nu papa mai mult de 6 daca nu sar de 120km/h iar in oras pe timp de iarna ajunge cam la 9,5-10 dar fortata adica nu mers batraneste si cu fisele si bujiiule varza asa ca e un pic cam maricel consumul tau
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR