Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • clio

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor,


Va scriu din Noua Zeelanda. Am un Opel Vita (Corsa C) 2003 automatic. In afara de consumul ridicat (14% in oras) si de mesterii care nu stiu ce sa ii faca aici, am si un furtun care cred ca iese din cutia de viteze si nu duce nicaieri.

Am atasat o poza poate ma poate ajuta cineva.Multumesc anticipat.


Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Una, ai deschis topic fix aiurea.
Doua, acelasi furtun il am si eu la automata si tot acolo isi face veacu, sper sa nu intre apa prin el
Trei, pune si tu o poza de la capota si bara fata, sa vad ce model e.
Patru, daca arata ca cele din Africa de Sud, pune si tu un colet cu o capota si o bara.

Consumul e normal.
  • clio

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Merci tare glumetz. Daca as fi stiut unde sa includ topicul l-as fi pus in alta parte. Merci de comentariu.
Pe partea pozitiva macar am aflat ca nu sunt singurul cu furtune care nu duc nicaieri.
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ar fi mers la Corsa C Discutii generale ca o manusa. Chiar serios vorbind, pare a fi o aerisire din cutie, nu intra apa prin furtunul asta? Sper ca nu spala nimeni motorul, desi la mine era cam curat cand am luat-o. Partea buna e ca i-am schimbat uleiul in cutie.

Intrebari:
- ai martor centura functional in bord? nu stiu cum sunt modelele de NZ
- cand trece din viteza 1 in 2, are un mic soc de accelerare?
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Bine ai venit in club ,sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara probleme
acum daca ai trecut peste problema cu furtunul ar fi bine sa ne prezinti masina ,asa cum cere aceasta sectiune a forumului "ai un opel ,s-al vedem",o poveste despre achizitie,dotari si multe poze.
  • clio

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Buna dimineata Liviu. Fiind aici pt prima oara nu prea am inteles procesul corect.

Furtunul pare uscat si sper sa nu intre apa. O sa verific cu mecanicul cand o duc sa ii schimbe ulei filtru etc.

Am martor bord de centura si pot face si poze. Masina e a sotiei si ea o conduce mai mult dar am sa verific trecere de la 1 la 2 si raspund.
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Te rog da-mi seria caroseriei VIN de la tine, sa vad ce BCM ai. Pe mine m-a scarpinat undeva si am rescris code indexul la BCM si am pierdut functionarea becului. Caut o masina cu acest bec OEM sa pot afla ce model de BCM are, sa caut unul pe net.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR