Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • cpx

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
hog33 a scris:Asa doar sa topesti motorul ?
Cred ca are 7-8 litri rezervorul !

Merci oricum


Rezervorul este de 3l din cate imi amintesc Smile
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Am facut prostia si am dat chederul de la usi cu solutie pt cauciucuri (ca sa se inegreasca) si acum tot timpul mi se fac pantalonii de negrela de la cheder! Poate pentru unii pare o prostie, dar pentru mine e o mare problema.........stiti cumva daca exista vreo solutie, sau ceva de genul care sa nu mai iasa negrala din cheder?

Merci.
  • cpx

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ai incercat sa le freci cu o carpa si spray de geamuri cu alcool?
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
La astra h am intretinut cu o "crema" arata ca un ruj sau cu un tub de lipici, se invarte in partea de jos si se ridica "crema" solida. Sa intretinut bine si nu sa decolorat.
Skip ads

  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Stie cineva cu ce produs sa curat pielea din interioirul masini?
Am pus cauciucurile direct pe scaune si sa imprimat inscriptiunile de pe cauciuc Sad Nu e foarte vizibil, dar ma deranjaza enorm sa stiu ca e "patata" tapiseria
Help Sad
  • Ily_GL

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Ia o solutie de curatat pielea - preferabil de Ngrin ( nu solutie de intretinere ).
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
[quote="MMarius"]Stie cineva cu ce produs sa curat pielea din interioirul masini?
Am pus cauciucurile direct pe scaune si sa imprimat inscriptiunile de pe cauciuc Sad Nu e foarte vizibil, dar ma deranjaza enorm sa stiu ca e "patata" tapiseria
Help Sad[/quote

Cauta marca Sonax, eu am doua produse de la ei, unul pt chedere si unul pentru anvelope, solutie dupa spãlare si sunt foarte multumit.
Stiu sigur ca au si pt piele
Bafta
  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Am de la Sonax si nu ajuta cu nimic. Am mai fost la un magazin de mobila specializat si in intretinere/curatenie si au venit la masina au vazut..mi'au oferit un produs de 18.99Euro si nu a facut nimic, Exact apa de ploaie.
Am comandat vineri un aspirator cu abur, sper ca ala sa ma ajute sa imi deschida pori la piele si sa o pot curata cu ceva produs.
Multumesc pentru ajutor
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Poate merge cu solutii gen Vanish, zic si eu, eu doar asa am reusit sa scap de petele de neagreala din pantaloni, facute de chederul de cauciuc (apropo, inca nu am reusit sa scot negrala din ele, urmatoarea varianta e diluant auto, apoi acetona, sper sa rezolv ceva ca deja ma dispera chestia asta).

Bafta.
  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Ai grija cu acetona si diluantu ca iti usca pielea si apoi crapa sau decoloreaza. daca nu decoloreaza..o usca si crapa. Daca te risti..imediat dupa ce ai scos pata, dai cu apa distilata si apoi cu ceva crema pentru protejarea tapiteriei.

Soramea a dat pe canapea de piele cu fairi si dupa cateva zile a crapat, pentru ca nu a spalato si nu a dat cu protector..

Cat despre Vanish, am incercat si nimic Sad O sa vad cu aspiratoru pe abur si cu spray de lamaie si cu solutia ce am cumparato de la magazinu de mobila. Apoi spal cu apa distilata si dau cu protector, in caz ca iese pata. Daca nu, cand merg in Ro o tapitez toata bancheta, ma F""" in ea.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Da.........naspa treaba.........bafta cu aspiratorul cu abur!
  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Merci mult. Maine sper sa imi ajunga, si poimaine incerc.
Oricum deja ma bate gandu sa vand masina sa trec la OPC. (la bani care ii bag in spoilere OPC originale si volan + schimbator, mai bine iau OPC)
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Si eu as face la fel daca as fi in situatia ta.........desi iti mai poti recupera din bani, din revanzarea barelor originale.
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
MMarius a scris:Merci mult. Maine sper sa imi ajunga, si poimaine incerc.
Oricum deja ma bate gandu sa vand masina sa trec la OPC. (la bani care ii bag in spoilere OPC originale si volan + schimbator, mai bine iau OPC)


si...cam de unde faci tu rost de spoilere ca sunt si eu interesat (pt berlina)
  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
De la opel.
Daca te intereseaza am jante insignia opc originale.
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Acum inteleg si de ce e mai usor sa cumperi toata masina OPC sh. Credeam ca ai reusit sa dai peste unele piese sh. Caut de 2 luni si nimic nicaieri.
Multumesc de oferta cu jantele. Le-am scos pe cele de 19" cosmo si am pus pe 19' de Bmw X5. Deci si eu am de vanzare unele originale... Numai bara spate de OPC nu gasesc....offf
  • MMarius

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Ebay germany e plin. Si tobe opc.
  • valyvis100

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 1,9DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2010

  • Mesaj Privat
[quote="borsy"]Poate merge cu solutii gen Vanish, zic si eu, eu doar asa am reusit sa scap de petele de neagreala din pantaloni, facute de chederul de cauciuc (apropo, inca nu am reusit sa scot negrala din ele, urmatoarea varianta e diluant auto, apoi acetona, sper sa rezolv ceva ca deja ma dispera chestia asta).

Pentru chedere incearca sa le freci cu o carpa imbibata in glicerina de maini.
Incearca, mai mult ca sigur merge cu glicerina, mai ales ca este una dintre operatiile recomandate pentru pregatirea de iarna .
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ca sa nu mai deschid alt topic postez aici. Azi un cretin cu un tir mi-a taiat curba, a trebuit sa intru mai mult in dreapta si am prins un cap de podet. Drept urmare am ramas cu o zgaraietura zdravana (atasez si o poza);



De polish pot sa imi iau gandul ca nu cred ca o sa iasa, asa ca ramane varianta de revopsire, zic eu. Cei are ati facut astfel de interventii, ati vopsit toata partea sau se poate si partial? Dupa vopsire, se va vedea diferenta intre parea nou vopsita si restul masinii? Daca da, se rezolva oare cu un polish total?

Merci. Bafta.
  • stefanmatasaru

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Te salut Borsy.
printr-o experienta similara ( aproape identica) a trecut si seful meu cu a lui masina.
reparatia a presupus indreptare tabla, chituire si revopsire aripa spate dreapta total. mi-au spus baietii de la service ca numia asa rerpara ei, nu vor sa i-si asume vopsirea numai locala...adica numai pe zona afectata , ci in totalitate pe segmentul afectat...prag aripa etc.
dupa o spalare buna nu se vedea deloc diferenta. culoarea este negru, dar nu cred ca conteaza asta.
deci se poate si numai elementul separat, in cazul tau pragul....sau usa si pragul..depinde cum se hotarasc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR