Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • jhonny888

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2013

  • Mesaj Privat
salut,am probleme cand dau semnal stanga,in bord semnalul are o frecventa de 2 ori mai mare si nu mai lumineaza in fata stanga. am schimbat becul dar degeaba . mai nou am observat ca nici in aripa nu mai lumineaza,puteti sa ma ajutati cu un sfat? multumesc. Ps : spuneti mi si mie cum se schimba becul din aripa fata, multumesc !
  • evilbrain

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Becul de semnalizare din far se aprinde dupa ce l-ai schimbat? Daca se aprinde, dar cu frecventa ridicata, atunci e si becul din lucas-ul de pe aripa ars si trebuie si acesta schimbat. Daca nu se aprinde becul din far atunci problema e in alta parte - cablaje rupte, siguranta arsa. Daca trebuie sa schimbi becul de pe aripa, din cate stiu eu, trebuie sa demontezi carenajul (contra-aripa) dupa care ai acces la semnalizator.
O seara placuta!
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
dai jos aripa,deschizi capota si ai sa vezi ca ai acolo 2 suruburi,unu ai sa il vezi cand deschizi portiera in partea de sus si altele 2 la prag...daca imi aduc bine aminte,grija la cablul de la semnalizare e destul de scurt.spor la treaba!
  • jhonny888

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2013

  • Mesaj Privat
i am tras cateva palme in becul din aripa si a inceput sa mearga ... cred ca nu e prins bine .. o sa desfac aripa si ma uit, merci frumos !
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
cu placere oricand. numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR