Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • bogaiulian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara Fani opel club ma numesc Boga Iulian si as dori un sfat in legatura cu o problema ! Am un opel vectra B de ceva timp,Soarta a facut in asa fel incat in urma cu o saptamana un sofer neatent nu mia dat prioritate si mia lovit partea stanga,El are full casco si ambele masini au primit dauna totala. Asiguratorii mi'au oferit suma de 72 de mil care este mult mai mica decat dauna propriu zisa care a ajuns dupa a doua constatare la suma de 145 mil,Am solicitat modul de calcul la societatea Euroins dar asiguratorii au refuzat sa imi prezinte modul de calcul asa ca am facut o reclamatie pe siteu lor in care cer si modul de calcul in care am scris si nr dosaruli inca astept raspuns de la ei,Mam interesat si multi prieteni au spus sa consult un expert de masini dar nu stiu cum sa gasesc unul in BAIA MARE. Ati putea voi va rog sa imi dati niste sfaturi unde sa gasesc unul pentru ca vreau sa rezolv problema asta cat mai repede si daca se poate fara sa ii dau in judecata dar daca nu am de ales o sa o fac si pe asta! Multumesc anticipat !
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
din pacate vei rezolva doar cu ajutorul unui avocat...
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ia legatura cu colegul kosfunny si o sa te ajute. Pe mine m-a ajutat enrom in recuperarea mai rapida a unei daune
Stima!
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Trebuie mai multe detalii pentru un raspuns obiectiv, dar fiind vorba de Vectra B , masina are sigur peste 10 ani este foarte posibil sa fie incadrata si la gradul de uzura de 85 % . In felul asta valoarea de despagubire s-ar putea incadra in jurul sumei de 2000 de euro. Daca masina se repara asiguratorul despagubeste pana la valoarea maxima de despagubire, care reprezinta si valoarea reala a masinii iar ce depaseste ramane in sarcina vinovatului de accident !

Niste poze cu dauna se poate ?
Skip ads

  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
vectra b! pe piata e maxim 2000 de euro! mai mult de 75 mil vechi nici nu vezi! nici nu ar merita!sincer!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Scuteste-ne cu finalul, cum ca ''nici nu ar merita!sincer!". Ia te uita...! daca ar fi sa ne luam dupa tine, cei care avem Vectra B ar trebui sa iesim cu frica pe strada, sa plecam pe verde numai dupa ce am stat 5sec ca sa ne asiguram ca nu vine un BOU sa se arunce cu masina in noi. Ce sa vezi, in 2014 pentru asigurator mai mult de 72mil lei vechi nu mai valoreaza masina, indiferent de dotari si de starea tehnica!

@bogaiulian
Da-i in judecata si apoi ia-ti un avocat daca merg la proces, in caz ca nu esti multumit de suma pe care o primesti ca despagubire.

L.E
Imi aduc aminte de un amic cu o Toyota Celica 2.0 4x4 din 1996 pe care l-a lovit un taximetrist cu un Golf 5 (acesta fiind vinovat de producerea accidentului), la amicul cu Toyota acum 5ani asiguratorul i-a oferit 1.800EUR initial , iar dupa ce i-a dat in judecata... s-au mai gandit ei putin si s-au scobit de 4.000EUR intr-un final, cu cererea expresa sa se renunte la proces. Daca nu ma insel, asiguratorul a fost Tiriac (daca imi aduc eu aminte corect).
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR