Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • freak

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 G
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut , am observat de curand ca imi dispare antigelul din vas . Completez cam jumatate de litru de antigel o data la doua saptamani . Am fost cu ea la doua serviceuri pana acum .
Primul no name unde domnu' mecanic mi-a spus ca nu vede nici-o problema nici la pompa de apa , furtune , nimic si mi-a recomandat sa schimb capacul de la vas , ceea ce am si facut, dar fara folos.
Al doilea service a fost Radacini Motors situat in Vitan unde domnii de acolo mi-au spus la fel ca primul mecanic de la celalalt service ( ca nu are nimic ) . Dansii insa mi-au sugerat sa schimb furtunele pentru ca spun ei ca sunt vechi dar nu sunt fisurate sau altceva si daca pierde in continuare antigel s-ar putea sa fie de la chiuloasa si ca se poate ajunge si la 3000 de euro .
Ma poate ajuta cineva sa-mi recomande un service unde sa mai pot auzi o parere si chiar sa o repar normal .
Va multumes anticipat.
Skip ads

  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Bine ca nu ti-or zis sa cumperi masina noua,colegu ai verificat acel capacel rosu din stanga radiatorului?E acela pe unde dai drumu de la apa din conducte..
  • freak

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 G
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut nu am verificat capacelul ca nu stiu unde e , dar ce sa verific la el mai exact ? ca o sa-l caut daca e .
  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
sa verifici sa nu scape pe acolo... sa fie bine inchis.. e ca un robinet.. daca il desfiletezi curge antigelu din radiator.
Skip ads

  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut problema este de la chiulasa dar in zona injectoarelor.... Am patit la masina tatãlui meu rezolvarea am gasit-o la @[editat].. Dupa ce am umblat ca si tine prin multe service-uri
  • freak

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 G
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut , va multumesc pentru raspunsuri , o sa incerc si revin cu un post .
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca problema este de la chiuloasa acel antigel care dispare ar trebuie sa il gasesti in ulei! Vezi daca ai mocheta uda sub presul pasagerului si al soferului! Poate e de la obisnuita problema de la caloriferul de caldura! Nu ai scris nici la ce motorizare ai aceasta problema!
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
z14xep 2006 este trecut la,,,masina,,,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR