Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • djroby2005

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2001 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2009

  • Mesaj Privat
salutare as vrea sa stiu unde gasesc o pereche de faruri cu lupa pt opel zafira A.... daca ma poate ajuta careva ma gaseste la 0745457282 sau pe id mess djroby2005@yahoo.com
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daca dai cautare pe Google gasesti modelul DLR cu lupa pe fond negru sau oglinda
  • cla

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Modelul este Dayline de la Dectane, acele led-uri nu sunt destul de puternice pentru a fi catalogate DRL.Sfatul meu este sa iei cromate deoarece cele negre nu prea lumineaza in lateral.(la curbele mai stranse mergi orbeste ).Pentru a lumina si in laterale un pic ,la cele negre ,trebuie sa desfaci farul, sa modifici pozitia lupei mai spre exterior si sa stergi vopseaua neagra de pe ornamentul din jurul lupei(care este de fapt cromat si vopsit in negru),astfel se mai reflecta ceva lumina si in laterale.
Eu am luat faruri Dectane in 2009 deoarece erau singurele faruri cu lupa pentru Zafira la ora aceea si a trebuit sa fac aceste modificari .Nu am avut insa probleme cu reglarea lor, faza lunga bate unde trebuie ,"sticlele" nu se matuiesc,spre deasebire de alte modele care au probleme cu faza lunga (bate oriunde, numai unde trebuie nu)si se matuiesc pe interior.
Sau poti sa pui lupe (bi)xenon pe farurile stoc.Sunt diverse modele pe net dar trebuie sa ai in vedere ca distanta de la oglinda la "sticla" este de 10-11 cm ,cele cu angeleyes au 12.5cm si nu incap in far.Lupele Mini Morimoto sunt mai scurte si intra in far.Dai un semn lui google si te lamureste el.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR