Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • claudiu95ro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2013

  • Mesaj Privat
salut de curand adica ieri am desfacut panoul de bord pt a modifica culorile... a iesit ceva frumos doar ca am o problema acul de la benzina si cel de la apa nu mai functioneaza ....ideei ce sar fi putut intampla ..?

  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
in momentul in care ai schimbat luminile poate ai scos din greseala "motorasele" de actionare a acelor de pe placa de baza si nu mai fac contact cum trebuie sau panoul cu ceasurile nu stau bine in mufa principala.trebuie sa desfaci iar ceasurile si sa verifici.banuiesc ca ai luat borna inainte sa te apuci de operatiunea asta.daca ti s-au ars bobinele alea de la acul de benzina si cel de apa te ajut eu cu altele numai sa suporti transportul pana la Cluj.bAFTA
  • claudiu95ro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos..acuma am inca o problema o sa verific eu bobinele acelea sapt asta...momentant mi sa stricat electromotorul..astazi lam demontat si sper ca sapt asta sa fac rost de unu la pret acceptabil in legatura cu bobinele iti multumesc frumos tinem legatura pentru ca nu stiu daca sunt arse sau sunt miscate de la loc
  • mirel_ch

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
poate ai apasat prea tare pe ace si s-au blocat. asa am patit eu la vectra c. cand am montat acele, le-am apasat prea tare si s-au blocat.incearca si varianta asta...
bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR