Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • adyadryan

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut .problema rezolvata si la mine am fost la cineva care se ocupa cu calculatoare ,testere...dar nu mi a dat prea multe detalii...e mai ciudat omul zicea k a umblat si la calc de motor si la cel de ac.....bine k a facuto...Salutari!
  • vasilegl

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Aceeasi problema si la mine cu erorile 0480 si 0481. Ce fire corodate ai gasit si in ce zona mihaixxx89? Rezolvarea ta pare mai simpla decat al lui adyadryan, poate ma indrumi si pe mine te rog. La el meseriasul ne-a bagat pe toti in ceata cu asazisul umblat la ambele calculatoare...
  • mihaixxx89

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Masina mea avea probleme in 2 locuri:
1: imi lipsea rezistenta pentru treapta unu dupa termocupla, este atasata in poza de la inceputul subiectului.
2: Masina mea a fost lovita in partea stanga/fata, in zona calculatorului de termocuple, acolo au fost niste fire legtate cu banza izoliera si corodate.
Asta mi-a rezolvat problema...Acum la tine pot fi alte motive... trebuie sa verifici daca si tu ai vreun fir rupt/legat/corodat... verifica rezistentele de la termocuple sau tot traseul firelor... nush ce sa spun, mai bine te duci la un electrician priceput..daca nu , poti sa apelezi un un parc de dezmembrari cum am facut eu , sa probezi alt calculator/termocupla si asa mai departe.Bafta
  • MKunduraci23

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2023

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am si un Opel Astra G 1.7dti si am urmatoarele probleme. P0480Releu ventilator 1 circuit deschis continuu P0481 Releul ventilatorului 2 circuit deschis Nu am putut găsi o soluție la aceste solicitări constante, mă puteți ajuta?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR