Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • JonSnow

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Vã salut,

În primul rând îmi cer scuze dacã postez unde nu trebuie, sau dacã s-a mai postat aºa ceva ºi nu am gãsit.

Deþin un Opel Astra Caravan G, 1.6 16v, an 1998. Maºina nu prea are dotãri. Nu mã plâng cã nu am aer condiþionat, în schimb închidere centralizatã chiar aº dori sã îi pun cât mai repede. M-am sãturat sã tot apãs ºi sã ridic la butoanele de blocare, ºi sã fiu întotdeauna atent atunci când parchez maºina undeva sã nu cumva sã fi uitat un pasager sã blocheze uºa.

Aºadar, mã puteþi lãmuri exact de ce am nevoie sã cumpãr? Kitt complet.

Am vãzut cã existã ºi maºini care nu au butoanele pe cheia tip briceag, ci au o micã telecomandã separat de cheie. Dacã se poate mie mi-ar place ca butoanele sã fie direct pe cheie (briceag sau nebriceag, asta nu mã mai intereseazã). ªi am mai citit pe undeva ºi ceva legat de alarmã. Trebuie sã-i pun alarmã ca sã am închidere centralizatã?

Dacã mi-aþi putea recomanda ºi o anumitã marcã de astfel de piese, sau un magazin online, ar fi minunat. ªtiu cã cer informaþii murã-n gurã, dar nu mã pricep deloc. Evident, din acelaºi motiv ºi operaþiunea o sã se facã într-un service, deci dacã aveþi ideea cam la ce cost aº ajunge ºi cu manopera, ar fi chiar lux Very Happy

Mulþumesc!
Andrei
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ce ai vazut tu telecomanda separata, aia de principiu e de la alarma. La astra G telecomanda a venit doar pe cheie
In esenta iti trebuie:
- actuatoare (motorasele de la portiere)
- cablaj
- unitate de comanda (nu stiu daca e unitate separata sau functia asta e facuta de unul dintre calculatoarele existente)
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
este unitate de inchidere centralizata... cauta la dezmembrari.. poti sa iei si cheile cu telecomanda
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare : daca schimb modulul de inchidere centralizata cu un alt modul luat de la dezmembrari ( cu tot cu telecomenzi) mai trebuie sa aduc vreo modificare sau vreo programare cu op-comul ceva ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR