Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut baieti ,

Am fost ieri sa imi ridic permisul le la organ Smile si mi s-a cerut examinare! Va las si pe voi sa analizati procesul verbal poate sunt eu tampit si nu pricep ! http://img224.imageshack.us...ocesverbalhq0.jpg

astept parerile voastre!!!!!!! ca sa intelegeti va scriu mai jos articolelele

Fapta savarsita este prevazuta de : art 52 alin.1, OUG 195/02 Rep , 103, 111c OUG ... si sanctionata de art: 195/02 rep
[/img]
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cum mah??!!! Shocked AI PENETRAT INTERSECTIA???!!!adica ti-ai bagat ....mashina in ea Very Happy Very Happy Very Happy
fapta e savarsita in 2006
se datea puncte atunci????ciudat! si examinare????!!!toate astea nu trebuia sa fie dupa 01.01.2007?
si eu am avut un incident cu un radar pe 31.10.2006,viteza 120km/h in localitate,oprit,proces verbal,amenda dar fara puncte de penalizare,permis suspendat pe 3 luni +dovada de 15 zile.am facut curs de legislatie,cerere spre organele competente cu reducere la 1 luna,s-a solutionat si peste o luna de la expirarea dovezii am avut permisul.
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Codul nou a intrat in vogoare la 1.12.2006, care e faza ca ti-a luat carnetul sau ce ? sau amenda e prea mare ? ca nu ma prind... si daca iti ia carnetul direct trebuie sa dai examinare 15 intrebari
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu! nici una nici alta:) dar pentru incadrarea pe care mi-a trecut-o pe proces in lege nu zice nimic de examen! d'asta zic poate nu pricep eu
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Pai tocmai am zis, ca daca iti ia direct carnetul, nu la acumularea de puncte de penalizare, mai trebuie sa dai o examinare, si se ia carnetul la trecut pe rosu, neacordare de prioritate(pietoni, masini ... de orice fel )
Deci pune-te cu botu' pe carte
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
stiu mai asta Sad off... am citit si rascitit cartea aia!! dar... uita-te atent la articolele care prevad fapta si vezi daca tu gasesti in lege ca tre sa dai examen pentru ele! art. 106 zice ca se da examen pentru 100 a.3, 101 a.3, 102 a.3 .. si inca ceva !dar eu nu intru acolo ! si mai e o neconcordanta! pe proces imi scrie ceva pe foaia aia de informare care mi-a venit acasa scrie altceva! in nici un caz ce a zis agentul constatator !
  • qwertyus1

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
citez dintr-o fituica primita prin posta...de la M.A.I. deci :permisul de conducere se retine pe loc in vederea suspendarii pe o perioada de 30 de zile pentru nerespectarea prevederilor legale privind prioritatea -inclusiv fata de pietoni la trecerile destinate acestora...etc etc si, pe urma, doua alineate mai jos... in cazul suspendarii permisului de conducere acesta va fi restituit dupa expirarea perioadei de suspendare NUMAI daca persoana promoveaza un test teoretic organizat de politia rutiera asta o zic ei negru pe alb si s-ar putea ca ei sa aiba dreptate... Embarassed
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
ce nu inteleg eu este de ce ti-a trecut avertisment pe PV, ca asta e o fapta care e considerata contraventie si se lasa cu suspendarea permisului pe 30 de zile.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Militianul tot militian , eu zic ca daca nu specifica nicaieri sa dai examen nu trebuie dat. In fine sper sa rezolvi cu bine situatia , iar faza cu penetratul e dementiala ...DAN CRACIUN PENETRATORUL INTERSECTIILOR. Ce i-as mai penetra eu pe unii .
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu i-a trecut nici un avertisment pe amenda.A trecut cele 4 puncte de amenda care inseamna 132 RON, in dec salariul minim 370 parca deci de acolo se ajunge la 132 RON.Si noul cod spune ca daca permisul e suspendat ptr o astfel de abatere, da, trebuie dat testul ala cu 13 din 15.Daca ti-l suspenda din cumul de puncte nu mai dai testul.Deci, Dane concluzia este urmatoarea:trebuie sa promovezi testul acela cu 13/15,nu ai nici un punct de penalizare(acelea sunt puncte de amenda) si trebuia sa achiti in 48 h jumatate din 132 ron ca sa-ti fie mai bine.Vad ca nu ai facut contestatie.....
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Tot asa i s-a intamplat unui prieten de al meu sambata in Slatina i-au ridicat permisul pe motiv ca a intrat in intersectie pe culoarea rosie. Culmea este ca nu au avut nimic doveditor. Ei se aflau pe alta strada si nu aveau cum sa vada daca era rosu sau verde. Tipul le-a cerut dovada si sa justifice de unde stiu ei ca a intrat pe rosu, ca el are trei martori in masina care spun ca a intrat pe verde. S-a dat cu tupeu la ei si nu a vrut sa semneze p.v. si l-au luat ca îi ia si talonul pe motiv ca are folie pe geamuri. Masina nu era a lui si a renuntat a se mai certa cu ei fiindca mai trebuia sa stea si fara talon. În masina tocmai se discuta ca trebuie sa mearga drept înainte ca e verde si ca nu are voie la dreapta. Toti cei din masina au sustinut ca a fost verde numai militienii au vazut rosu si nici macar nu aveau cum sa vada semaforul doar au presupus. Asta inseamna vanatoare la drumul mare.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
A si am uitat sa mentionez i-a dat si amenda si va sustine si examenul de obtinere a permisului.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR