Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • sebyta

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Zafira 2009 nu stiu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am schimbat filtrul de motorina si cand am dat jos sa pot lucra mai bine am avazut o mufa anulata sau mai bn zis libera,IN PARTEA DREAPTA A MASINII SUB DUZELE DE LA STERGATOARE ,stie cineva ce rol ar avea?...multumesc! si inca ceva pt cine poate sa-mi dea un rasp,unde se afla rola presoare ca tre sa o schimb si termostatul..MULTUMESC!
Skip ads

  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Ce treaba are rola presoare cu termostatul si ca sa schimbi termostatul cauta aici pe forum si vei gasi un tutorial, vezi ca ai de munca cateva ore bune mai bine du-te la mecanic, mufele acelea le am si eu nu stiu de la ce sunt dar la cate optionale se pot pune pe masina n-or fabrica nemti sute de tipuri de instalatii electrice.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Mufa de sub stergatoare e pt. senzorul de calitate a aerului de pe modelul cu climatronic.
Rola intinzatoare o gasesti pe cureaua de accesorii.
  • sebyta

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Zafira 2009 nu stiu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
badea daniel a scris:Ce treaba are rola presoare cu termostatul si ca sa schimbi termostatul cauta aici pe forum si vei gasi un tutorial, vezi ca ai de munca cateva ore bune mai bine du-te la mecanic, mufele acelea le am si eu nu stiu de la ce sunt dar la cate optionale se pot pune pe masina n-or fabrica nemti sute de tipuri de instalatii electrice.






nu are nici o legatura ,eu doar intrebam ,de ele,ca voiam sa le schimb,oricum multumesc fain pt sfat...
Skip ads

  • sebyta

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Zafira 2009 nu stiu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
daca mufa de sub stergatoare e pt senzorul pt climatronic,a mea are ac,nu-i valabila?si care e totusi cureaua de accesorii ca nu stiu...multumesc!
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca o sa-ti montezi climatronic vreodata, vei putea folosi acea mufa pt. senzorul care iti lipseste acum.
Cureaua de accesorii e cureaua care antreneaza alternatorul, compresorul A/C, etc.
  • sebyta

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Zafira 2009 nu stiu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
multumesc inca o data...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR