Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Nu imi mai mergea al 3-lea stop, asa ca am verificat daca ajunge curent in mufa de este langa unul din stopuri, si pentru ca era OK am dat jos plasticul (rama din jurul usii - grija sa nu pierzi capacelele de plastic gri sau suruburile torq) si am pus un bec direct pe fire. La apasare pedala frana ajungea curent in fire (stopurile din lateral se aprindeau), deci isi daduse duhul placa cu leduri. Asa ca am cumparat de la recuperari una (mi-au dat-o pe probate, cu tot cu rama, vezi sa scoata firele cu mufa, care este sub placa din partea de jos a usii, de acopera si ansamblul stergatorului de luneta) .
Cred ca se pot reconditiona stopurile arse, montand vreo 3 leduri rosii in carcasa respectiva, dar pentru asta trebuie dat jos si mestesugarit la el.
  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Colegu ,dar unde exact este acea mufa?eu am caravan...e cumva sub capitonaju' portbagajului?
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Da, firul pleaca de la lampa in ceva gri-buretos, este fixat pe dupa cleme pe traseul ramei hayonului, iar la 2-3 cm cand intra sub capitonajul din partea de jos a hayonului este o mufa mama-tata, se desface foarte usor.

In poze este lampa recuperata, cu firul strans pentru depozitare. Cand o sa am timp si chef o sa iau ceva leduri de 21W sa ii pun.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR