Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ionut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: IASI
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pe unde spalati voi masinile ?
Skip ads

  • Jh0nny

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca e bine sa scriem ptr. ca o sa se cread ca facem publicitate !
Daca se poate postez cu cea mai mare placere Smile
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
nu e vb de publicitate... pe forumuri se poate in genere..
Eu o spal home ,mi am luat turbo jet si stuff, cam 90% din cazuri iar 10% raman cand e frig afara sau is pe fuga...
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
off topic: gasiti greseala din titlu Shocked
Skip ads

  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
tot offtopic: mai invatati limba romana...
  • Jh0nny

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Din ce stiu eu : deci ... o spalatorie buna e NEDAL daca nimeresti un baiat priceput ! Alta la K9 dar acolo nu prea am mai fost si alta care merg si imi spala bine masina e undeva inainte de peco petrom de la baza 3 faci la dreapta ( nu e asa de dotat dar baetii spala bine ) ! Cam atat Very Happy
  • KBA

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pe Canta vizavi de Magazinul Plus, nu stiu exact cum se numeste, dar e simplu de gasit. Eu sunt multumit.
  • deleted-4111

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Vizavi de Spitalul de Recuperare e o spalatorie f.buna, la interior iti spala si mocheta, pe exterior siliconul(roti, bare plastic, etc) e gratis! si e k-lumea! (sper sa nu fie reclama gratuita) eu sunt f.multumit!
Cred ca spalatoria cea mai buna e cea din zona unde locuieste fiecare Smile
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cea mai buna din oras mi s-a parut totdeauna Willy, de pe Sararie. E scump (28RON exterior+interior), dar ti-o tine o ora pe ceas si chiar muncesc in ora aia. Se foloseste dero pentru masina si nu spuma activa, iar stergerea e completa, nu pleci cu apa pe tine.

Eu o folosesc din cand in cand, in rest o spal acasa. Nu e vorba numai de bani ci si de grija pentru masina: ori o duc in cel mai bun loc, ori o spal eu cu mana mea.
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
la willy am fost eu o singura data si am jurat ca nu mai calc pe acolo.

inaintea mea era o tipa cu un bmw 525 negru... i l-au zgariat frumos cu buretele cand l-au spalat.

iar mie mi-au tras 2 zgarieturi paralele pe cupola ... din fata pana in spate..

normal ca nu au recunoscut... m-am certat putin cu ei si au sarit repede cu pasta abraziva sa le finiseze cat de cat.


am vazut in italia spalatorii manuale cu fise... cu turbojet. foarte misto... ti-o speli singur si stii ce faci.
au 4 programe: prespalare cu spuma (care chiar e spuma), clatire cu jet puternic, ceara lichida apoi clatire finala.

oare la noi dece nu se fac de-astea?
  • deleted-4111

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Exista si la noi (Romania) spalatorii cu fise, e si un mic dezavantaj, timpul! ai doar 3-5 minute la dispozitie! costa 5 ron/fisa parca! iti trebuie neaparat 2 , daca o vrei spalata k-lumea! mai exact in Oradea , era o spalatorie PETROM V! In Iasi nu am vazut inca! Confirm spalatoria de langa Spitalul de recuperare! 19 ron, total!(int+ext+roti+praguri silicon). Sambata dupa intalnire am fost cativa acolo, si le-a placut baietilor! pot confirma! bafta!
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
in spate la willy, o spal de vreo 2 luni... e o spalatorie mica, care la prima vedere, lasa impresia de bomba a spalatoriilor. dar nu e kiar asa. cu 180 int-ext, cu silicon pe roti si bord, pe plasticaraie...spalat geamurile LUNA..eu zic ca fac treaba buna baietii. si au si abonamente de 5 spalari, care`s mult mai convenabile. merita incercata
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
20 RON,exterior la spalatoria Norocea,dupa pasaj Bucium imediat spre bvd.Poiters...Ecologica,alea,alea...mie mi-a placut,scump dar stai in fata... Wink
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Astazi am avut o surpriza in parcarea Carrefour-Felicia.Ce parere aveti de asta baieti? www.spalareinparcare.ro Ati apela sau nu la asa ceva? Idea
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
si-au mai incercat norocul si prin parcare pe la selgros, si para i-am vazut si la felicia mai demult.
ideea e ca fac cam aceeasi treaba ca la o spalatorie, numai ca intre timp iti faci cumparaturile Very Happy

deci, depinde de cei care manipuleaza aparatul Very Happy
ca pret, parca era puuutin mai mare decat la o spalatorie clasica.. cu 1-2-3 lei.
si.. daca ai tupeu, poti sa le lasi masina deschisa (sau la le lasi cheia) sa-ti faca si interiorul.
nu cred totusi ca se baga la furat din masina, si in niciuncaz nu cred ca se vor plimba cu masina Very Happy
  • pefo

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
apropo de spalat masina...miine voi experimenta o polisare cu noul vax cu teflon la care am inteles ca se face reclama...protejeaza si da luciu.. daca iese bine va spun si voua unde am executat lucrarea...daca nu am sa injur de unul singur cu tesla cea mai mare pregatita..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR