Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • IoNuTTzZzzZ

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Probleme la opel astra g 1.6 16V din 2001 , imi sta cecul aprins si am fost cu ea la tester , si mi-a spus ca are probleme cu pedala de acceleratie. Masina are accelerata intarziata . In rest totul merge ok. Vreau sa stiu daca s-a mai intalnit problema aceasta ca sa ii pot pune alta pedala ?
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Atentie la aceasta problema! Cauta pe cineva competent,sa-ti verifice pedala si partea de instalatie,deoarece e posibil sa inlocuiesti pedala si sa functioneze la fel,cauza fiind in alta parte...
  • mihaiadrian

  • Mesaje scrise: 632
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Nu esti clar in descriere.

Ai intarziere la acceleratie ? Atunci e ok ( poti curata throttle ul daca nu ai ce face ).

Daca in schimb te lasa accereratia in mers si nu mai merge accelerata, ai ecu defect cel mai probabil (99%), este deja ditamai topicul pe aceasta problema, iar in acest caz ori reconditionezi ori schimbi ecu. Reconditionarea o faci la cineva care se pricepe ( ex: [editat] ) , ca altfel pacat de ecu , nu ti l mai repara nimeni dupa.

Vezi https://www.clubopel.com/vie...08&highlight=
  • IoNuTTzZzzZ

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2014

  • Mesaj Privat
La mine nu sta masina cu cheita aprinsa . la mine sta lampa cu motoru' . Am curatat clapeta acceleratie , supapa eghere , am verificat sonda Lamda toate merg in parametrii , duar ca masina are acceleratia intarziata , se accelereaza in timp . nu intrerupe . A fost pusa pe 4 testere si toate au aratat Probleme Pedala Acceleratie. Senzorul 1 nu se coreleaza cu senzorul 2. Vroiam sa stiu daca s-a mai intamplat sa se defecteze pedala de acceleratie sa fiu sigur daca o schimb sau nu . Am desfacut pedala si pe placuta cu senzorii se vede grad de uzura .
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu schimba pedala ci ECU. Sau repara ECU.
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
IoNuTTzZzzZ pune o alta peda acceleratie de proba de la cineva,daca persista problema atunci vorba colegului AAA
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR