Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut.am un opel astra f x14nz care are si gpl pe ea.la un moment dat cand am accelerat-o in gol,stand pe loc mi-a ramas accelerata in 4500 ture pe benzina,iar cand am dat pe gaz mi se decelera pana la oprire.am schimbat sonda lambda am curatat bujii,am schimbat 3 motorase pas cu pas.am mai strans putin carburatorul din cele doua suruburi de sus ca era cam slabit putin si cred ca tragea aer fals.am mai umblat putin si la aprindere.am plecat cu ea la munca si am mers chinuit pe gaz iar la venire am venit pe benzina ca pe gaz nu se mai accelera deloc.in urma acestor operatii pe benzina tot imi sta relantiul mare dar de la 4500 a ramas la 2500 iar pe gpl imi sta la 800-900 ture dar parca am senzatia ca merge in trei,asta la relanti,in sarcina parca e racheta abia ating acceleratia si te baga in scaun.chiar nu stiu ce sa-i mai fac,daca aveti va rog un sfat sau cineva a mai avut ceva asemanator va rog mult sa-mi spuneti.astept sfaturi si pareri,va multumesc.
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut.problema a fost rezolvata in 2 ore.a necesitat demontarea carburatorului bucatele si curatarea lui.ajungand granule de carbune din canistra de vapori pana in el,dar nu asta a fost principala cauza a turatiei motorului.ci faptul ca tragea aer fals.am avut o bucata buna de garnitura rupta,nu mai era deloc intre galeria admisie si carburator.nu am mai pus alta cu toate ca dupa ce am montat si mergea super ok,am facut garnitura.am pus pasta de garnituri loctite.super ok merge acum.bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR