Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Sgsxr91

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea, sunt nou pe acest forum si as dori daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi pt achizitionarea primei mele masini personale.
Sunt student si am nevoie de o masina fasneata, cu un consum decent ( motiv pentru care am ales diesel).
Dupa o luna de cautari am gasit si o corsa( 1.3 cdti) care mi-a placut foarte mult si cred eu ca destul de rar se poate gasi acest model insa astazi am aflat ca s-a vandut Sad .
bugetul de care dispun e de aprox 3000e in crestere deoarece acum sunt in dubii daca s-ar merita sa trec direct la un ford focus 2 (1.6 tdci 90cp) in cazul in care o sa adun destui banuti..

Aici este anuntul cu opel corsa care pe mine m-a impresionat si acum m-a si dezamagit deoarece s-a vandut... chiar aveam in vedere sa o cumpar in urmatoarele 2-3zile. : http://www.autovit.ro/opel-corsa-C32110433.html
Acum daca s-ar putea as dori sa cumpar un opel corsa cu acceleasi dotari care le-am gasit si la acesta si intr-o stare buna, la un pret in jurul a 3000e insa mi se pare imposibil de gasit Sad am cautat si pe site-uri de afara si rar am vazut Sad .

Dotarile din anunt sunt urmatoarele:
-Clima
-Computer Bord
-Pilot Automat
-Navigatie
-Senzori Parcare
-Spalatoare Faruri
-Faruri cu Lupe din fabrica si Xenon
-Proiectoare ceata
-ABS, ESP ...
-Jante aliaj originale GM pe 15"
-Tapiterie din Piele + Velur
-Scaune incalzite
-Geamuri electrice fata
-Oglinzi Electrice
-Geamuri colorate
-Volan imbracat in piele cu comenzi pe el
-Alarma

Intrebarea e : Mai are rost sa imi caut alta corsa de genul asta? sa mai am rabdare?
celelalte 2 variante ale mele ar fi tot o corsa C (1.3cdti) 3/5 usi dar ceva mai ieftina si fara prea multe dotari la aprox 2000e sau sa mai astept sa strang bani pt un ford focus 2 desi am inteles ca fordul e ceva mai scump de intretinut...

Orice sfat e bine venit ! astept cat mai multe pareri despre aceste masini aduse in discutie de mine sau eventual si altele diesel apropiate ca pret si cu o intretinere relativ ieftina.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR