Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • andrush84

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2014

  • Mesaj Privat
va salut dragi colegi.daca ma ajutati cu o problema.am un opel astra g 2004,1.6 benzina, z16se ( pe certificat scrie 16 v dar cica ar avea 8 ,daca ati putea sa mi ziceti si asta,cate valve are motorul asta) ,si de 2 saptamani se opeste motorul ,cand o las pe liber se opreste, sau sa nu accelerez....ce ar putea fi?s a aprins in bord martorul ala ca un robinet ,apoi a disparut.......acum merge nu mai am probleme,insa din cand in cand imi mai face figura asta....ce ar putea fi?multumesc!
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut,o curatare la valva egr (posibil sa nu mai lucreze ) si o curatare la clapeta de acceleratie.am un prieten care avea aceasi problema si era de la valva egr.El a anulato din soft.Bafta !si pune o poza cu motorul sau daca masina are 84 cai este z16se (8valve ) daca are 101 sau 105 cai atunci este (16 valve ).
  • andrush84

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2014

  • Mesaj Privat
aha o sa incerc sa curat clapeta si sa verifice si egr........are 84 de cai deci pare a fi 8 valve....acuma ca idee ce e mai bun 8 valve sau 16?multam
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
parerile sunt impartite amandoua au bubele lor dar daca au fost intretinute bine mari probleme nu ar trebui sa ai.Ai grija la consumul de ulei sa verifici periodic joja
  • andrush84

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2014

  • Mesaj Privat
am inteles o sa vad cum fac sa curat clapeta cand am putin timp si anunt daaca s a remediat problema poate mai ajuta topicu si pe altcineva
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR