Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Detin un Astra G hatchback 4/5 usi si as dorii sa ii pun folie pe geamuri (fata+spate+luneta+parbriz daca se poate). Pe spate sunt indecis, as vrea intre 35% sau 20%, iar pe fata 70% parca e admis.. Mentionez ca masina este gri metalizat, iar jantele originale ale masinii le-am dus la vopsitorie si as vrea sa le fac de culoare gri sobolaniu. Imi puteti spune ce tip de transparenta s-ar potrivii? nu as vrea nici negru sa nu se vada in masina mai deloc.. pun si o poza cu masina si jantele de culoare originala, nu vopsite..
Skip ads

  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Pe spate iti recomand 20-35% cum ai zis si tu. Pe fata geamurile sunt deja cum le vrei. Uitate in colt pe ele si o sa vezi ca scrie cat de transparente sunt, inclusiv pe parbriz. Nu te sfãtuiesc sa pui nici un fel de folie pe parbriz, dacã vrei sã mai ai talon. Si dacã pe fata vrei totusi o transparentã mai mica mergi pe 50%. Succes
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
pe parbriz nu o sa pun, oricum are o tenta albastruie, nu stiu din ce cauza... dar pe fata ai voie sa pui 50%? nu era ceva cu 70% ?
  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Din punct de vedere legal, pe fata si parbriz, la masina ta, nu ai voie sa mai adaugi folie coloratã de nici un fel. Dar daca ii pui de 50% ai sanse mari sa nu ai probleme, cu toate ca riscul exista. Despre partea legalã a acestui subiect vezi ca mai exista topicuri, foloseste functia de search.
Skip ads

  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Si din punct de vedere estetic? cam cum ar arata...?
  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Foarte bine din partea mea. Dar asta numai tu poti sa decizi.
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Mersii frumos pentru parere. Sa vedem ce mai zic colegii
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Uitete la maisna mea. Ieri am pus 20% spatele si 50% fata. Arata bine, innegrita uniform nu doar juma de masina. Asa am avut la majoritatea masinilor ; nu am avut probleme cu politia si sper sa nici nu am . La ITP vei trece doar cu cash, presupun ca sti asta. Daca vrei am pe cineva care pune folie pe toata masina cu 250 lei , Llumar cu autorizatie. Bafta
Skip ads

  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Frumos Opelul, nu am ce baga de vina la el. Si eu tot asa m-am gandit: 50% fata si 20 sau 35% spatele(inca sunt indecis, vreau sa fie uniform cat de cat si sa mearga cu jantele[care le fac gri sobolaniu] si culoarea masinii).
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
eu am 70 % fata si 35 % spate
arata uniform, pe spate ar merge si 25 % / 20 daca ai copii, cu 35 % mai deranjeaza soarele.
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Nu ma intereseaza soarele..vreau doar estetic sa arate mai bine. Puneti va rog si niste poze daca se poate?
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
vezi la mine in garaj, ai acolo poze cu ambele masini
Skip ads

  • Sparc0

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2002 Z18XE & Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Cat ar costa sa pun folie pe luneta - geamuri laterale spate si pe stopuri? daca are cineva vreo idee..
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
@ sparco, daca vrei iti dau numarul unui baiat care pune toata masina cu 250 lei ( fata + spate + luneta ) ;
@ andiradu : iti atasez niste poze cu ambele opeluri care le am ; cel care e mai inchis la culoare are 20% spatele si 50 % fata , celalalt cu jantele negre are 73% fata si 5% spatele ;
iti mai atasez cateva poze cu restul masinilor care le-am avut si pe care am avut foii :
seatul negru are 5 % spatele si atat
Bravo-ul are 5 % spatele si atat
Panda are 35 % doar spatele ;


Colegu, cu cat vei pune mai inchis pe spate iti va inchide si fata ; mie imi place la opel cum se vede..as fi pus si eu 35 % spatele dar avea baiatu doar 20 % ; parerea mea e sa pui 35 % spatele si 50 % fata ca sa se vada cat mai uniform ;
  • alexandrusava93

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Unde ati gasit voi atelier sa puna folie doar cu 250 ? :O

Eu am umblat prin tot Buzau iar pentru caravanul meu sub 450 de lei nu am gasit Sad .

Eu merg pe ideea ca pe spate ar merge cea mai inchisa folie (5%) iar pe fata limita bunului simnt fata de politisti (50%) cu toate ca pe fata ma tenteaza un 75 dar e riscul prea mare . Cu toate ca un vecin are pe o solenta 5 cu 75 si nu a avut probleme.
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Daca te intereseaza iti dau nr pe pm. Mai inchis de 50% pe fata e nesimtire si pierzi din vizibilitate
Eu raman la parerea mea, 20-35% spatele 50% fata cu riscul de a ramane fara talon + amenda.
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Imi place mai mult Astra mai inchis, e mai uniform. Cred ca voi face 35% spatele si 50% fata.. Ce zici?+ ca jantele care le ai si tu le fac de culoarea aceasta http://postimg.org/image/e2wcujifj/ (sper sa nu se supere ca fac reclama la site..). Ar da cat de cat uniform? Si daca are cineva facuta aceastra lucrare pe masina, il rog sa puna o poza pentru a vedea cum ii sta masinii Very Happy
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
da efectul e altul, da mai bine pe H, dar transparenta e aceeasi.
Succes !
Oricum merita foliile, te protejeaza de soare si dau un aspect mai frumos masinii.
  • ianys_andrey

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Eu am pus acum doua zile cu 150 lei Llumar.450 lei era acum 6-7 ani.Omologare tot.50 lei imi lua si pt fata dar nu mi dadea nimic la mana...oricum nu prea e indicat prefer talonul sa ramana la mine.
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Cine mai are cu 50% fata si 35% spate il rog sa puna ca sa imi fac o idee Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR