Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.

Am si eu o problema, poate doar un moft dar ma cam sacaie. Pe scurt, am impresia ca acea carcasa de plastic, din spatele volanului, care acopera ansamblu CIM manete semnalizare/stergatoare, nu este aliniata corect, in sensul in care partea din stanga acopera inelul (partea de jos) ceasului bord partea stanga, iar cel din dreapta este chiar sub inelul ceasului din dreapta.

Daca desfac acea carcasa la ce ar trebui sa ma uit sa pot aseza corect acel ansamblu?

MUltumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Asa e modelul. In momentul in care il misti inainte-inapoi nu o sa stea drept. Sincer nu cred ca exista rezolvare ci doar sa te obisnuiesti cu ea sau sa o tragi spre tine ca sa nu mai observi diferenta Wink

CristianTM.
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns.



Am gasit niste poze pe autovit la care carcasa aia pare a se aseza mai bine, d-aia am zis ca la mine e ceva in neregula.
In fine, daca "asa face toate", o sa ma relaxez si sa o las asa. Ma gandeam ca daca desfac ceva pe acolo se poate aranja sa revina la normal.
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut Cristi, si eu sunt de parere ca trebuie sa te obisnuiesti, eu am Astra H 1.3 cdti, si la mie este le fel, UN PIC STRAMBA! Am momente cand ma uit si ma intreb dc este asa, dar un prea ma supara. Succes
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
La fel si la mine, dar am avut niste probleme in service, am schimbat volanta ambreiaj, cand am ridicat masina, directia era praf si carcasa aceea sarita, nu am gasit o explicatie logica, decat ca au vrut sa umble acolo, dupa am facur scandal, mi-au facut directia si carcasa aceea cat de cat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR