Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • chucki

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Ca de obicei ma manaca in ....si pentru ca ba nu am timp sa ajung la un service ba nu am la cine ma apuc sa lucrez eu la masina(opel vectra b 2 z18xe 2001 ABS). Acum vreo 6 luni am schimbata placutele fata spate. Dupa 2 luni la viteze mari, cand franam trepida volanul destul de violent. Frana de mana nu prea tinea ...asa ca m-am gandit sa schimp toate discurile (fata/spate) si sa curat etriere, saboti, etc. Am terminat treaba si surpriza: pedala de frana foarte moale, la a doaua pedala se mai inatreste putin dar daca tin apasat tot se duce pana in capat. M-am apucat si am re-aerist franele. Degeaba...pedala se duce pana in fund si d-abia franeaza. Am facut un drum de 60 km, noaptea in care am tinut-o numai accelerari-frane in ideea sa se formeze placutele. Acum paraca nu se mai duce chiar pana in fund pedala dar oricum nu prea tine deloc frana si tot moale e. Daca apas foarte tare intra si ABS-ul...dar la apasare mai lina nu tine aproape deloc. Nu am pierderi de lichid. Ce poate sa fie? Multumesc.
  • marius_george

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2014

  • Mesaj Privat
ce fel de placute sant placutele pe care leai pus pe masina?
  • chucki

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2012

  • Mesaj Privat
sincer nu mai tin minte....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR