Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • vioalex8

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sal! Ce parere aveti despre un opel astra h coupe ...motor 1.6...28 mii km..as vrea sa o cumpar...kit sport...cutie easy tronic..
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Super! Ia-o!
  • vioalex8

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
denis care i problema?de ce esti ironic? ne cunoastem?
  • MARIAN CRISTI

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Denis nu e deloc ironic,nu ai precizat esentialul despre aceasta masina...pretul!
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Probabil vrei sa spui astra h GTC M-as mai gandi in legatura cu cutia easy-tronic
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
GTC, kit sport, cutia automata, 26k km eu n-as refuza-o!
E cam aiurea intrebarea ta, dar eu ti-am zis parerea mea
  • vioalex8

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pretul este in jur de 8900 9000 ..nu este gtc..are doar kit sport..pilot automat..cam astea sunt dotarile mai imp..in rest mai intrebati ma daca vreti detalii..am nevoie de sugestii..n am avut opel pana acum..din ce am citit si m am documentat mi se pare o oferta buna..ce spuneti? cum e cutia easy tronic? ce probl au aceste masini? pls help de la cunoscatori
  • vioalex8

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
nu cred ca, coupe, inseamna neaparat gtc..
Skip ads

  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Orice masina daca i-ti cumperi exista 2 riscuri :
1. Ori ai parte de ea fara interventii majore ( ceea ce nu e un risc asa de mare )
2. Ori te ruineaza ( si nu mai stii ce sa faci sa pacalesti si tu la randul tau pe altu )

Oricum nici nu te astepta sa iei o "fata mare " ( eu unul i-ti urez succes ) orice masina indiferent de marca TREBUIE sa aiba ceva ....unele mai minor, altele mai putin minor.... depinde de norocul fiecaruia ( eu de regula nu am noroc ....pana nu am bagat bani in masina nu a mers asa cum ar fi trebuit ) tu poate ai
daca o cumperi eu i-ti doresc sa ai parte de ea si nu mai sta pe ganduri sau sa pleci urechea la ce zice unu si altu afli tu pe parcurs ce vrea masina de la tine si cat vrei tu de la ea SUCCES !
  • vioalex8

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
fan_florea astea s probleme generale pe care le cunosc...cu privire la masina la model ma intereseaza..nush daca ma intelegi..
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca defapt cutia aia nu te lasa sa dormi, vezi pe topicurile de cutii automate, si mai e un topic cu probleme la Astra H: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=4478
Si data viitoare cand deschizi un topic, pune-i un titlu mai sugestiv fara "pls help" si intreaba exact ce te doare, ca nu sta nimeni sa ghiceasca
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
vioalex8 a scris:fan_florea astea s probleme generale pe care le cunosc...cu privire la masina la model ma intereseaza..nush daca ma intelegi..


Daca e coupe ( adica in doua usi ) si daca e vb de astra H , atunci e GTC cu siguranta . Daca nu ... e hatch sau caravan , k ?
1.6 la 30.000 de km n-ar trebui sa fie obosit . Mai depinde si de an , de ce hartii iti arata omul cu privire la istoricul masinii , de ce istoric iti arata la service si de rezultatul unei constatari care trebuie s-o faci la dealer .
Adica : daca a avut doi proprietari , din 2004 - 2005 , e ridicol ca masina aia sa aiba 30.000 de km
Deasemenea , caietul service trebuie sa fie conform realitatii
La dealer , daca baga VIN-ul , trebuie sa-i apara exact interventiile din caietul service
Tot la dealer se face constatarea , se pune cap la cap cu istoricul masinii si te lamuresti

Easytronic -
In primul rand iti va consuma mai mult , asta cu siguranta
In al doilea rand , combinat cu motorul de 1.6 care este un motor cu performante modeste , il va "potoli" si mai mult cutia , cu tot cu programul sport care o are aceasta
In al treilea rand daca se strica cutia ( am vazut o singura data o Corsa ) , sunt foarte putini cei care se incumeta la reparatii si costa foarte mult . Ex : am vazut o Corsa cu aceasta cutie defecta . Cu aprox 1000 euro , omul a preferat sa faca conversia cu o cutie manuala sh , decat sa repare easy tronicul . Tot la Corsa , pe cand vindeam piese , intr-un interval de juma de an am avut doua cereri de oferta cu privire la unitatea de comanda a easytronicului ( MTA ) care se ridica pe undeva pe la 900 de euro .
Alte delatii cu privire la fiabilitatea acestei cu tii nu stiu .
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
2. Titlul si descrierea mesajului trebuie sa fie EXPLICITE si nu la modul general

Exemplu de titlu general (incorect): "Problema mare!".
Exemplu de titlu explicit (corect): "Problema Valva EGR Astra G".
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR