Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
zi si tu ce motor ai...s-ar putea sa te pot ajuta...eventual o adresa de mail pe pm
Skip ads

  • mireacalin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am un opel corsa din 2002 adus din Germania motor 1,0 in 3 cilindri cu aer conditionat. As ruga pe cineva sa imi spuna cate curele are motorul.
Multumesc anticipat
  • senatorC30SE

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: ARAD
  • Masina: Omega 2002 y32se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2006

  • Mesaj Privat
O singura curea care antreneaza pomoa apa -alternator-clima.Distributia o are pe lant.
  • Monicorsa

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
voi stiati de asa ceva?
mi-am luat masina de la un dealer care mi-a spus in ziua ridicarii ca tebuisa mai cotizez si pe la RAR, ca masina cu 3 usi are nevoie de omologare individuala..

voi stiati de asa ceva???
Skip ads

  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
dar, acel dealer de unde ai luat tu machina, nu avea pe reprezentatul sau la RAR? ca la mine asa a fost cand am cumparat-o... m-a trimis la omul sau de la RAR. Nu stiam de asa ceva...
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Question nu am mai auzit chestia asta pana acum...e drept corsa mea are 5 usi...
  • Monicorsa

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
avea reprezentant la rar, dar dealerul e din alt oras... oricum, se ocupa omul de mine.. intebarea mea era, din moment ce nu am aflat de faza cu Rar decat in ziua inc are am ridicat masina nu cumva sunt magarusi ca nu au precizat nicaieri niciodata? si nu cumva ei terbuie sa imi plateasca omologarea, din toate aceste motive?
  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
a mea are tot 3 usi, dar nu am mai pomenit de asa ceva... auzi la ei, omologare speciala... astia nu mai stiu cum sa-ti ia banu mai mult!!
Skip ads

  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Monicorsa a scris:voi stiati de asa ceva?
mi-am luat masina de la un dealer care mi-a spus in ziua ridicarii ca tebuisa mai cotizez si pe la RAR, ca masina cu 3 usi are nevoie de omologare individuala..

voi stiati de asa ceva???



Normal Corsa in 3 usi n-ar trebui sa aiba nevoie de omologare individuala pentru ca cred ca au fost destule vandute pana acum.La mine a fost nevoie de asa ceva avand in vedere ca era doar al cincilea GSI din Bucuresti.Dar nu ai de ce sa platesti in plus pentru asta.Doar scrie pe hartia de la RAR omologare individuala.Eu n-am platit nici o taxa speciala pentru asta.
  • Monicorsa

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
mi-au spus ca o sa fie un milion jumatate omologarea RAR..imi si imaginez o coada nesfarsita si cine mai stie ce inconveniente..zici ca mi-am adus vreo corvette, din state, si nu se asorteaza cu ce e la noi..

mna mir ca, la cate opel corsa cu 3 usi circula, nu se stabileste ceva de genul: gata, omologam modelul
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Cand am fost eu n-am stat asa de mult.Ai o programare, te duci acolo, stai cam o ora la coada si gata.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
mai oameni buni ce insemna "omologare INDIVIDUALA" pentru voi? pt orice masina noua se face acest lucru pt inregistrare serii, folii de securizare etc. nu conteaza daca s-au mai vandut una sau 100 de masini la fel ca aceea.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Schimba dealerul Exclamation Pentru masini noi e inadmisibil sa iti ceara asa ceva, mai ales ca poti avea "surprize"... Exclamation
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
foca montana a scris:mai oameni buni ce insemna "omologare INDIVIDUALA" pentru voi? pt orice masina noua se face acest lucru pt inregistrare serii, folii de securizare etc. nu conteaza daca s-au mai vandut una sau 100 de masini la fel ca aceea.



Omologarea individuala se face atunci cand nu s-a mai facut omologare pe un anumit numar de masini LA FEL (adica motorizare, caroserie etc.) intr-o anumita perioada de timp.Nu e vorba de serii si astea.
  • Monicorsa

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ca firma de leasing imi propunea o alta firma care pt un milion lei se ocupa de ea, cu RAR Very Happy

ma si vedeam cu RARul facut, platind banii, si cu cric lipsa, cine stie ce alte lucruri disparute..apropo,s e mai fac din astea, pe la spalatorii, service-uri etc? sa-ti dispara de prin masina?

sunt speriata..ca sa nu spun" la ce mi-a trebuit masina"
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
De RAR se ocupa dealerul de unde ai luat masina, nu firma de leasing sau vreo alta firma capusa.
  • Monicorsa

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
probabil, dar daca o iau prin leasing de aceea aflu de la ei ce si cum...ca doar e masina LOR...

PS> Am zgariat-o deja...de Dacia unui om care m-a urmarit si dupa ce am convenit ca mergem la politie..ca sa-i dau 500 de mii ( el avea o dunga dar urmarea bani de la mine, ca deh..masina straina,. ce sa va povestesc...)
am luat avertisment si nenea ala nici nu a venit la politie...deci NU DATI BANI ramane indemnul potrivit
  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
cat de rau ai zgariat-o???
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Monicorsa a scris:probabil, dar daca o iau prin leasing de aceea aflu de la ei ce si cum...ca doar e masina LOR...

PS> Am zgariat-o deja...de Dacia unui om care m-a urmarit si dupa ce am convenit ca mergem la politie..ca sa-i dau 500 de mii ( el avea o dunga dar urmarea bani de la mine, ca deh..masina straina,. ce sa va povestesc...)
am luat avertisment si nenea ala nici nu a venit la politie...deci NU DATI BANI ramane indemnul potrivit


Si a mea tot in leasing e si cei de la Erebus m-au trimis la RAR (au zis ca se duc ei dar n-am vrut sa le las eu masina).
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor opel-istilor! Mi-ar face mare placere sa facem cunostinta.Am si eu o Corsa din sept. 2005 dar nu stiam de clubul vostru.
Sper sa ma primiti sau mai bine zis sa ne primiti si pe noi. Smile


Ultima modificare facuta de corsa1.2tw la Mar 04 Apr, 2006 12:23 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR