Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • neagurenato

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Salu mi.am luat un opel astra twintop cabrio din 2007 1.9 150cp...sunt multumit de masina imi place f mult dar trebuie sa schimb amortizoarele pe fata si nu stiu de unde nu cunoac pe nimeni.am buton sport si amortizoarele se intaresc cand apas butonul,am inteles ca eroarea din bord ids+ asta ibseamna...as vrea sa stiu si eu cine vinde amortizoarele de genu..multumesc
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Verifica mai intai cablurile si senzorii ! Poate ai un contact intrerupt , sau senzor defect - amortizor e cam 1.500 parca bucata. Asa ca sapa bine mai intai
  • neagurenato

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Pai din cauza la senzor poate sa fie "barca" ca sunt moi rau de tot
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
neagurenato a scris: am buton sport si amortizoarele se intaresc cand apas butonul,am inteles ca eroarea din bord ids+ asta ibseamna...


Eu de unde sa stiu ca este "barca" ? Ai zis ca ai o erroare in bord ! Rolling Eyes
Daca sunt uzate rau de tot, atunci doar sa le schimbi. Mai ai o varianta sa pui unele normale fara IDS+
Skip ads

  • neagurenato

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Si daca pun normale butonu sprot functioneaza Fara probleme?
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Da, merge butonul , doar ca nu se mai intaresc amortizoarele ! Adica suspensia ramane normala. Tu practic simti doar acceleratia mai ascutita, si atat
  • neagurenato

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2014

  • Mesaj Privat
As putea sa ii pun de opc se potrivesc sa fie intarite mereu gen?
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Incearca la magazinele online, gen autokarma, lumea auto, al padrino, etc ; parerea mea este sa ii pui armotizoare originale, care se intaresc cand apesi butonul sport; masina a fost conceputa pe aceasta platforma, care este super..nu vad de ce ai face modificari ; sau poate motivul ca va luati masini complicate si e mai greu cu banii de intretinere..........
  • neagurenato

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Nu, eu mi.am luat masina asta pt ca am lovito pe a mea initiala un mercedes clc si piesele la asta sunt convenabile fata de mercedes..dar nush nu as risipi banii..
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Pai nu mi se pare deloc risipa sa pui piese de calitate pe masina si sa respecti ceea ce a facut fabricantul ; amortizoarele nu le schimbi odata la 20.000 km..pun pariu ca ai mai mult de 100-120.000 km cu ele..si daca nu mergi non stop pe drumuri stricate sau nu iei toate gropile te tin mai mult de atat ; mai sunt multi care au parbriz incalzit pe masina + senzor ploaie si alte nebunii, iar cand le sare o piatra in geam pun parbriz normal de 300 lei...ce mi-as dori si eu sa am parbriz incalzit, sa apas un buton iarna si sa stau relax in masina 2 minute, decat sa frec cu rascheta sau spray in frig si viscol 5 minute...dotarea asta am vazut la putine masini si ce m-am mirat este ca nu prea am vazut-o la gama VAG ; mi se pare una de exceptie si eu nu as renunta la ea pentru cateva sute de lei in plus care ii dai odata la 150-200k km...dar deh, masina ta, banii tai, alegerea ta ! bafta
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!

Ia legatura cu Maiandrei sau www.serviceopel.ro. Au ceva solutii pentru amortizoarele IDS+.

Adi G.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR