Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Salutare.. ma intereseaza niste preturi la o Corsa GSI noua... nu reusesc sa gasesc modelul in listele de preturi de pe unele siteuri Confused
Aveti cumva niste linkuri, o lista de pret, ceva de la dealeri ?

Multumesc anticipat Smile
Skip ads

  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Intra pe www.opel.ro.Gasesti acolo un configurator.Eu asa am facut si asa am ajuns la Erebus (nu-ti recomand deloc) si am luat masina.O alegere buna pentru pretul cerut.
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Mersi pt. reply ... alte configuratoare nu ai mai gasit cand ti-ai cautat masina ?

P.S. : in cat timp ti-a venit masina ? Smile
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pai ala e singurul site cu Opel de la noi.Mai poti incerca pe www.opel.de dar preturile si dotarile difera.Masina a venit in 7 saptamani (era preconizat sa vina in 10-14 saptamani).Daca te intereseaza, am un prieten care vinde un Opel Corsa GSI negru.Da-mi un telefon daca e (0723.281.704).
Skip ads

  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
m-ar mira ca masina asta sa pastreze aceleasi tarife precum actualul Corsa C... as spune ca la forma tinde putin catre astra GT ala!
daca apare masina asta sigur are sa coste pe putin 12.000 CIP, bineinteles asta e doar parerea mea
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
eu stiu ca in primavara apare "la ei".
la noi in toamna.
ca pret, avand in vedere ca la Astra noua pretul a crescut cand a aparut, cred si la Corsa va fi la fel.
  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
dupa cum s-a tot vazut pe strazile noastre, eu unul personal (locuiesc in suedia) am vazut mai multe lamborghini in Bucuresti decat in Stockholm, ceea ce ma face sa cred ca pot exista laudarosi care sa aduca si pe aici asa ceva....
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Ai cumva o idee de ce GSi-ul nu apare in multe din ofertele de la reprezentante ? de exemplu la Opel West (Oradea,Arad si Timisoara) nu exista in oferte...
Skip ads

  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Poate se schimba modelul si nu mai apare.Am un prieten care vinde o Corsa GSI neagra.Te intereseaza?
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Cam asa e treaba Sad
Second nu ma intereseaza, ca as fi avut nevoie de masina noua neparat , pt leasing pe firma ..
Nu ati gasit informatii despre OPEL Corsa GSi deoarece acesta nu se mai produce. In prezent, motorizarile de top pentru acest model sunt 1.4 Twinport - 90 CP (benzina) si 1.7 CDTi - 100 CP (Diesel).
De asemenea, avand in vedere interesul manifestat de dvs., va supun atentiei campaniile promotionale aflate in desfasurare care vizeaza acest model:
- pentru echiparea Essentia: DISCOUNT 357 euro si aer conditionat, geamuri fata actionate electric, inchidere centralizata cu telecomanda, scaun sofer reglabil in inaltime - oferite GRATUIT;
- pentru echiparea Silverline: DISCOUNT 357 euro si aer conditionat, faruri de ceata, radioCD cu mp3 - oferite GRATUIT.

Pentru relatii suplimentare va asteptam la sediul nostru, zilnic intre orele 9-19 si sambata intre orele 9-15.

  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pai poti sa-ti faci leasing si la masini second.Trebuie doar sa gasesti o firma de leasing care face asta.
  • mariusica

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Salut baieti !
Mai am cateva zile si o sa intru in posesia masinii .Vreau sa-mi dati niste sfaturi privind receptia ei,adica ce ar trebui sa verific cand o primesc.Singura masina pe care am luat-o noua pana acum a fost o Supernova, dar acolo a fost usor.Trebuie sa fiu atent la ceva anume ,sau totul va fi ok?
Skip ads

  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pai vezi sa-ti dea toate hartiile, semnate...etc.
in mod normal vine unul de acolo cu tine la masina, ti-o prezinta... ar trebui sa-ti arate seria ca sa vezi ca e aceeasi cu cea din acte...si cam atat. poti sa-i intrebi ce vrei tu, orice nelamurire. Wink
drum bun! Smile
  • Monicorsa

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
daca e noua nu terbuie sa iti faci probleme, sa ai tot ce ti-au spus ei ca iti dau: de la triunghiul reflectorizant la trusa sanitara, la roata de rezerva si cric si sculele din portbagaj, stergatoare...nu-ti fa probleme prea mari!
  • mariusica

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Doar atat,nimic despre ulei,km. la bord, s.a.m.d.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
daca vrei tu ii poti pune sa iti arate nivelul uleiului, lichid racire etc si km la bord sa fie max 20.
  • cipm

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,
Intentionez sa-mi cumpar un Opel Corsa 1.3 diesel insa cum inca nu am ajuns sa fac un drive test sa vad cum se comporta, incerc sa-mi fac o idee de la cei "il stapanesc". Stiu ca multi considera o prostie achizitionarea unei masini noi, insa am o varsta si parca as vrea si eu sa ma bucur de o masina noua. Am un Astra din 93 si in general am fost multumit de Opel. Nu sunt vitezoman deci 1.3 cdti-ul ar trebui sa fie suficient pentru mine, sotie si fetita.

Toti vorbesc de costuri mari de intretinere pentru un diesel. Acuma avand in vedre ca este masina noua, banuiesc ca si costurile ar trebui sa se rezume doar la revizii si consumabile. Poate cineva sa-mi spuna cam cat costa o revizie la un 1.3 cdti si daca a avut masina de noua, cam ce probleme a avut cu ea?
thx
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
salut!
am sa-ti raspund, insa daca dai un search vei mai gasi informatii.
am Corsa din semnatura din noiembrie, luata de noua, am facut 5800km, pana acum nicio problema.
ce sa spun...sunt f multumit de ea, i-am facut un consum acum recent si mi-a iesit 5.4l/100km regim mixt, cu 70% mers urban, Bucuresti.
masinuta e sprintena si f manevrabila.
revizia va fi la 10 000km, si din ce am auzit nu ar trebui sa ma coste mai mult de 450 RON.

Concluzie, cred ca e o alegere buna.
Bafta!
  • cipm

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2006

  • Mesaj Privat
thx. Maine la 16:00 o sa fac un drive test si am sa-mi fac o idee despre "ce si cum".
Dealrul zice ca ma i trebuie platit o taxa de 120 Euro pentru RAR sin inca cateva cheltuieli legate de cartea de identitate.. mi se pare cam mult. Sad dar se pare ca asa este "targul". Mai povestesc eu maine cu el cand fac drive testul.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ti-ai pus problema ca daca nu faci un 50000 km pe an nu merita diesel?
masina e mai scumpa, revizia e mai scumpa, motorina=benzina la pret iar diferenta data de consum se amortizeaza f.f. greu?
da, e adevarat dieselul isi pastreaza mai bine pretul...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR