Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut. De ceva vreme nu imi mai citeste cd-urile cdr500 de pe masina, imi da error CD. Am vazut aici tutorial de demontare si de curatare a lentilei, dar nu pot sa il scot de acolo nici cum. Am fost si la baietii care se ocupa cu audio si au incercat cu cheile originale U, dar nu au reusit, vreo ora s-au chinuit si nu i-au dat de cap...Exista vreo alta metoda? parca ar fi "sudat" acolo, WTF?
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Colegu, din pacate o sa iasa greu spre foarte greu, eu a trebuit sa dau jos si fata lui, am scos si butonul, am dezlipit firele alea, si apoi cu surubelnita si patent, am fortat pana a iesit! La final am scos o patina de aia de siguranta, dar degeaba, ca a2 oara tot greu a iesit!
Daca vrei sa mai incerci, cu, cheii de alea U bagate in suport ala ( sau surubelnite mici ), dai si torpedoul jos, si il fortezi si din spate! Dar nu garantez ca iese!
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am incercat si cu torpedoul dat jos si sa il imping din spate, dar nici un centimetru nu s-a miscat. Alte variante mai "hard" ? Cred ca e a 3-a oara cand incerc sa il dau jos si nu reusesc nici cum
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Pff, te cred! Nu ramane decat sa scoti butonul si sa dai fata jos complet, sau la o parte, firele de se dezlipesc se refac usor, odata data jos, ai sa vezi exact clamele de prindere, si plus de asta ai sa vezi si niste lamele-urechi, de care poti trage cu patentul, surubelnita, o sa ramana ceva urme pe el, dar alta varianta nu ai!

Uite aici lamele de care am tras, si lamelele laterale care blocheaza, nu strica sa dai si cu putin wd 40!

Skip ads

  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Butonul cum il pot scoate?
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Tragi de el, ceva mai ferm si iese! In prima faza daca tragi putin e reglajul pt balance, iar apoi iese, inapoi se pune prin presare usoara, scuze daca ti se par stupide explicatiile!
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Stai linistit, am inteles. Dar ziceai de niste fire?Ce fire?
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am rezolvat pana la urma prin metode mai "hard" i-am dat fata jos cum zicea colegul si din spate am inpins. Multumesc de sfaturi!
Se poate inchide.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR